Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Епохалната серия на Байер Леверкузен продължава, като „аспирините“ записаха 46-и пореден мач без загуба във всички турнири, след като завършиха 2:2 у дома срещу Щутгарт в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. По този начин „швабите“ не успяха да сложат край на най-дългата серия без загуба на отбор от Топ 5 първенствата на Европа.

Точни за Щутгарт бяха Крис Фюрих и Денис Ундав, докато Амин Адли се разписа за „аспирините“, които изравниха с гол в 95:58 минута на мача чрез гол на Роберт Андрих. Така тимът на Чаби Алонсо продължава да води в германския елит с 81 точки, докато Щутгарт остава трети с 64 точки в актива си.

Двубоят на „БайАрена“ започна с шанс за гостите, но в 14-ата минута удар на Серу Гираси мина встрани от вратата.

След половин час игра удар на Патрик шик мина над напречната греда.

Две минути след началото на втората част Щутгарт нанесе своя удар. Джейми Левелинг стреля от границата на наказателното поле, но Лукаш Храдецки спаси. Топката обаче стигна до Крис Фюрих, който при добавката не пропусна да вкара гол за Щутгарт.

В 57-ата минута защитата на „аспирините“ допусна сериозна грешка и топката стигна до Денис Ундав, който от границата на наказателното поле удвои резултата.

Пет минути по-късно Байер се върна в мача, след като Алехандро Грималдо центрира чудесно отляво и намери Амин Адли на границата на наказателното поле, откъдето той я прати в долния десен ъгъл!

Дванадесет минути преди края на редовното време Байер Леверкузен стигна до втори гол, дело на Одилон Косуну, но попадението не бе зачетено заради засада.

До края на мача Байер Леверкузен притисна „швабите“ и две секунди преди края на 6-минутното продължение стигна до гол за 2:2. Флориан Вирц центрира от пряк свободен удар, като в наказателното поле топката стигна до Роберт Андрих, който от упор порази вратата на Щутгарт и така увеличи серията си без загуба на 46 поредни мача.

Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)