3. Манчестър Сити продължава с лекота в турнира за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Манчестър Сити продължава с лекота в турнира за Купата на Лигата (ВИДЕО)

„Гражданите” отнесоха Шефийлд Уензди със 7:0, Лампард вкара два

Манчестър Сити продължава с лекота в турнира за Купата на Лигата. Тимът на мениджъра Мануел Пелегрини постигна разгромна победа над Шефийлд Уензди с 7:0 и със самочувствие продължава напред.

За „гражданите” резултатът бе открит от новото попълнение Франк Лампард, за когото това беше второ попадение с екипа на отбора от Манчестър. В края на двубоя той вкара седмото попадение и сложи точка на головата фиеста. Английските коментатори дори се пошегуваха, че на полузащитникът са му нужни само още 156 гола, за да стане голмайстор номер едно в историята на Сити.

Останалите голове бяха дело на Яя Туре Хесус Навас, Позо и Един Джеко, който бе точен на два пъти. Гостите от Шефийлд завършиха двубоя с човек по-малко след червения картон на Камил Заяте, който извърши нарушение срещу Лампард в наказателното поле.

През целия двубой Манчестър Сити доминираше. „Гражданите” владееха топката 59% от игровото време и отправиха впечатляващите 25 удара по  посока на противниковата врата, 12 от тях в нейните очертания и 7 в мрежата. Докато футболистите на Шефийлд Уендзи имаха само 2 точни изстрела.

През първото полувреме домакините натискаха и търсиха гола, но така и не успяха да намерят верния път към вратата. Пред Лампард и Джеко се откриха добри възможности, но те не сполучиха. Всички седем гола паднаха през втората част на срещата.

Франк Лампард даде начало на вихрушката от голове в 47-ата минута. Той получи топката от Джеймс Милнър в наказателното поле и с плътен удар я оплете в мрежата в долния десен ъгъл. В 53-ата минута Един Джеко покачи на 2:0, а минута след това Навас направи преднината на „гражданите” класическа.

В 60-ата минута Заяте получи директен червен картон и тимът на Пелегрини получи възможността да изпълни дузпа. Туре застана зад топката и направи 4:0. Босненският национал Джеко се разписа още веднъж в 77-ата минута и напълно отчая гостите. Сити обаче не бяха приключили и довършиха съперника си с още два гола. Хозе Позо вкара своя дебютен гол за „гражданите” за 6:0, а крайното 7:0 оформи отново Лампард.