3. Манчестър Сити разпердушини „черните котки”, малшанс за Компани (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити разпердушини „черните котки”, малшанс за Компани (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” са само на 3 т. от върха след 4:1 над Съндърланд

Манчестър Сити постигна пета поред домакинска победа, след като надви с 4:1 гостуващия Съндърланд в мач от XVIII кръг на Висшата лига.

Момчетата на Мануел Пелегрини решиха всичко още в първите 22 минути, реализирайки три безответни попадения, но лошите новини за тима се, че капитанът Венсан Компани издържа по-малко от 10 минути и отново се контузи.

Още в 12-ата Кевин де Брюн центрира и нисичкият Рахим Стърлинг откри резултата с глава – 1:0.

В 17-ата пък Давид Силва намери Яя Туре и той финтира Жорди Гомес, след което с прецизен удар удвои преднината на своите – 2:0.

След още пет минути пък Де Брюн изпълни свободен удар и Вилфред Бони с глава даде класически аванс на „гражданите”.

Малко преди паузата гол на Стърлинг бе отменен заради спорна засада, но скоро след почивката Де Брюн опита пас към Бони. Подаването бе блокирано, ала топката се върна у белгиеца и той я прати в мрежата – 4:0, след едва 54 минути игра.

Впоследствие домакините намалиха оборотите и това даде шанс на Фабио Борини да върне едно попадение в 59-ата минута.

В 69-ата Манчестър Сити получи дузпа, след като Себастиан Коатс фаулира Давид Силва, но Бони не даде на Де Брюн да изпълни и вместо това прати топката над вратата.

Междувременно на терена се завърна Венсан Компани. Капитанът на „гражданите” не бе играл от осми ноември заради травма, но остана на терена едва девет минути и отново получи травма.

В крайна сметка обаче съотборниците му стигнаха до изразителна победа и вече са само на три точки от лидера Лестър.

„Черните котки” пък остават на предпоследно място, с едва дузина спечелени точки от 18 кръга.

Резултати от всички изиграни двубои вижте ТУК!

Видео от всички мачове може да видите ТУК!

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи