3. Манчестър Сити се върна на победния път и временно превзе върха, Агуеро се контузи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вижте всички резултати и голмайстор във Висшата лига, 23 гола в 5 мача

Манчестър Сити се върна на победния път.

След две поредни загуби „гражданите” победиха с 3:1 вкъщи Саутхемптън и по този начин вече имат 13 успеха в последните си 15 шампионатни двубоя на „Етихад”. Този специално бе от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините откриха резултата още в деветата минута. Тогава Рахим Стърлинг отне топката и проби по фланга, след което пусна към непокрития в пеналта Кевин де Брюн, а той нямаше как да сгреши на празна врата от близка дистанция – 1:0.

Впоследствие „гражданите” имаха основателни претенции за дузпа, след като Стивън Дейвис спря с ръка удар на Фернандиньо на голлинията, но реферът отсъди корнер.

От последвалия ъглов удар обаче Манчестър Сити пак стигна до гол, понеже шут на Фабиан Делф рикошира в защитник на „светците” и спря в мрежата им.

Гостите потърсиха бърз отговор и само две минути по-късно удар на Върджил ван Дайк разтресе напречната греда. Хората на Роналдо Куман, който направи принудителна смяна още преди почивката, все пак успяха да намалят резултата малко след паузата.

В 49-ата минута Саидо Мане центрира отдясно и на далечната греда Шейн Лонг бе оставен непкрит, за да вкара с глава – 1:2.

В 64-ата Серхио Агуеро напусна накуцвайки терена и бе заменен от възстановения Вилфред Бони, а малко след това Александър Коларов сложи точка на спора. Той се разписа в 69-ата минута с удар по диагонала след пас на Де Брюн и оформи крайното 3:1.

След успеха си Манчестър Сити се изкачи временно на първото място, тъй като вече има 29 точки в актива си. С една по-малко е Лестър, а с две – градският съперник Юнайтед, като двата тима играят помежду си в 19:30 часа.