3. Манчестър Сити взе комфортен аванс преди реванша (ВИДЕО)

Манчестър Сити взе комфортен аванс преди реванша (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 3:1 в Киев

Манчестър Сити победи като гост Динамо Киев с 3:1 в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига. "Гражданите" си осигуриха комфортен аванс преди реванша в Англия.

За домакините едно полувреме изигра бившият играч на българския ЦСКА Жуниор Мораеш.

Двубоят започна по-добре за домакините, които в четвъртата минута уцелиха греда след удар на Андрий Ярмоленко.

Това бързо бе наказано от Сити. Десет минути по-късно след корнер Яя Туре подаде към Серхио Агуеро, който от лесна позиция в наказателното поле не сбърка - 1:0.

Манчестър Сити продължи тотално да доминира на терена и това доведе до заслужен втори гол. В 40-ата минута центрира от левия фланг Стърлинг асистира по чудесен начин на Давид Силва, който направи добавка за 2:0.

Заслужено играчите на Динамо бяха освиркани след първите 45 минути от феновете си.

Сити можеше да води и класически, но Серхио Агуеро пропусна веднага след това.

Украинският тим успя да отвърне с едно попадение в 59-ата минута. Тогава Буялски стреля и след малко късметлийски рикошет, топката попадна във вратата на Джо Харт.

В 72-ата минута английският тим имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Фернандиньо.

Малко по-късно след добра комбинация с Фернандиньо Давид Силва стреля добре, но вратарят на Динамо се намеси успешно.

Седем минути преди края страхотен пропуск направи Яя Туре. Стърлинг центрира чудесно от левия фланг, но халфът с глава пропусна от няколко метра.

Силният мач на Яя Туре се овенча и с попадение буквално в последните секунди. Той се реваншира за предходния си пропуск с чудесно изпълнение в наказателното поле за 3:1. За Туре това бе първи гол в Лигата след 730 минути "суша".

Реваншът е насрочен за 15-и март.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи