3. Манчестър Юнайтед се отдалечи от четворката с осмо домакинско реми (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се отдалечи от четворката с осмо домакинско реми (ВИДЕО)

Юношата на „червените дяволи” Бен Фостър се превърна в герой за У.Б.А. при 0:0 на „Олд Трафорд”

С нулево равенство приключи първият от деветте мача, които Манчестър Юнайтед ще изиграе през месец април.

„Червените дяволи” направиха разочароващо 0:0 у дома срещу Уест Бромич Албиън в двубой от XXX кръг на Висшата лига и така останаха на пет точки от четвъртото място, даващо право на участие в плейофите на Шампионска лига.

Момчетата на Жозе Моуриньо записаха своята 19-а среща без поражение в Премиършип, ала фиксираха осмо домакинско равенство в 14 дуела на „Олд Трафорд”.

В герой за гостите пък се превърна юношата на домакините Бен Фостър. Вратарят бе един от тримата бивши футболисти на Юнайтед в строя на „дроздовете”, редом с Дарън Флетчър и Джони Еванс, като стана безспорно играч на мача.

В началните минути липсваха сериозни опасности пред двете врати, а първата такава се откри пред Антони Марсиал, който обаче стреля с глава в страни от вратата в 30-ата минута.

До почивката „червените дяволи” имаха контрол върху мача, а след нея те играха почти изцяло в половината на съперника.

В 54-ата минута Маруан Фелайни отправи удар от десетина метра след отлична многоходова атака на домакините, но не намери целта. Малко след това пък Антони Марсиал стреля от границата на пеналта, ала със същия успех.

В 66-ата минута пък Хенрик Мхитарян открадна една топка пред пеналта и остана сам срещу стража на гостите Бен Фостър, но вратарят успя да се намеси инстинктивно и не позволи да бъде прехвърлен от арменеца.

Фостър демонстрира класа от най-високо ниво и в 71-ата минута, когато Маркъс Рашфорд го тества с чудесен удар от средна дистанция към горния ъгъл.

Натискът на Манчестър Юнайтед ставаше все по-осезаем, но Бен Фостър показа защо е английски национал.

В 87-ата минута той направи ново блестящо спасяване, този път след силен изстрел на Марсиал от свободен удар.

Секунди преди това пък капитанът на гостите Дарън Флетчър нацели гредата, а после Де Хеа улови.

До края „червените дяволи” така и не успяха да стигнат до попадение, а в добавеното време се стигна до сблъсъци между футболисти от двата отбора на терена.

Така Уест Бромич запази първата си суха мрежа от дебютния кръг този сезон и вече има 44 точки от 30 мача.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)