3. Манджукич донесе първа победа на Юве с дебютния си гол (ВИДЕО)

Манджукич донесе първа победа на Юве с дебютния си гол (ВИДЕО)

Ювентус спечели гостуването на Легия (Гданск) с 2:1 с голове на Погба и Манджукич

Марио Манджукич донесе първа победа на Ювентус за новия сезон с първия си гол за новия си клуб. Хърватският нападател вкара победното попадение за 2:1 в гостуването на Легия (Гданск) в контрола.

Миналата седмица вицешампионът на Европа загуби с 0:2 първата си контрола срещу Борусия (Д), а днес за първи път отборът излезе с новия резервен розов екип за сезон 2015/16.

Юве имаше нужда само от 4 минути игра, за да поведе. Дибала центрира от корнер и около точката на дузпата Погба засече с глава ниско в левия ъгъл за 1:0.

Киелини обаче донесе лошо новини на Алегри и се контузи в осмата минута, което доведе до принудителна смяна. Тази седмица и Бардзали се контузи, което носи проблеми за Юве в защита в самото начало на сезона.

Погба накара вратаря да спасява с удар отдалеч, а Дзадза не успя да завърши добра атака на Дибала и Лихщайнер. Дибала играеше най-впечатляващо за „бианконерите” през първата част.

На почивката Алегри направи пет смени и включи Мората, Маркизио, Манджукич, Евра и Клеменца.

Домакините от Гданск повече атакуваха след паузата и зарадваха феновете си с изравнителен гол в 82-ата минута. Бруно Назарио хитро чукна с петичка за Букса в наказателното поле и резервата с боц насочи към долния десен ъгъл на резервния вратар Нето за 1:1.

Манджукич обаче каза решаващата си дума в 90-ата минута и овладя на гърди центриране на чеха Радек Мацек отдясно, после финтира защитник и падайки заби под гредата отблизо и донесе победата на Юве – 2:1.

Следващата контрола на Ювентус е в събота от 22:00 часа срещу Марсилия на „Велодром”.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група