3. Машината Интер мина и през Болоня

Машината Интер мина и през Болоня

„Нерадзурите” постигнаха заслужена победа с 3:1 на „Ренато Дал’Ара” и увеличиха аванса си на върха на цели 8 точки

Шампионът Интер постигна очаквана победа с 3:1 при визитата си на Болоня в първия мач от 13-ия кръг на италианската Серия „А”. Момчетата на Жозе Моуриньо бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути и дори можеха да се поздравят и с по-изразителна победа. Милито, Балотели и Камбиасо вкараха головете за „нерадзурите”, а Адаилтон бе автор на почетното попадение за Болоня. Единствено червеният картон на Дългас Майкон в добавеното време на срещата развали празника за Моуриньо и компания, които уверено вървят към нова титла в Италия. Болоня пък отново се доближи до опасната зона - много работа чака Франко Коломба и неговите възпитаници, за да си осигурятo оставанет в елита.

Двата тима започнаха доста предпазливо срещата и първото по-интересно положение дойде едва в 13-ата минута, когато далечен удар с левия крак на Киву бе спасен без проблеми от стража на домакините. Малко по-късно пък Тиаго Мота стреля опасно с глава от близко разстояние, но отново Вивиано бе на своето място.

Така се стигна до 23-ата минута, когато по-добрата игра на Интер бе възнаградена с гол. След центриране от ъглов удар, Лусио свали с глава към Милито, който отблизо бе безпогрешен с десния крак. Минута по-късно обаче Болоня възстанови статуквото чрез Марсело Салайета. Бившият нападател на Ювентус и Наполи получи топката на чиста позиция от Адаилтон, след перфектна контраатака, и отблизо не сгреши за 1:1.

След това попадение Интер отново взе инициативата и стигна до няколко добри положения. Първо два опита на Милито бяха блокирани от защитниците на Болоня, а малко по-късно удар на Балотели рикошира в гредата и се разходи по голлинията на Вивиано. Стигна се обаче до 42-ата минута, когато натискът на „нерадзурите” даде резултат и те стигнаха до нов гол. Балотели засече с глава центриране на Станкович от ъглов удар и не остави никакви шансове на стража на Болоня за 1:2, като при този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините от Болоня, който обаче не доведе до нищо по-опасно пред вратата на Жулио Сезар. За сметка на това първата опасна възможност за гол бе за Интер и дойде в 57-ата минута. Появилият се като резерва Ето’о финтира двама бранители и подаде към непокрития Милито, който с мощен удар с левия крак от точката на  дузпата за малко да откъсне ръцете на Вивиано, който все пак отклони топката в напречната греда. Секунди по-късно пък Майкон се разходи из отбраната на Болоня като на парад, стреля с левия крак, но последва рикошет, ударът загуби от силата си и попадна право в ръцете на стража на Болоня.

По-добрата игра на Интер продължи и след като Вивиано спаси удари на Камбиасо и Станкович, се стигна до 72-ата минута, когато натискът на „нерадзурите” даде резултат и те успяха да стигнат до трети гол, с който да убият всякаква интрига в мача. Милито намери непокрития Камбиасо в наказателното поле, аржентинецът стреля моментално с левия крак и прати топката в долния десен ъгъл.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно пред една от двете врати и резултатът остана непроменен – 3:1 за Интер. Въпреки поредните три точки, Жозе Моуриньо едва ли е останал доволен от края на срещата, тъй като Майкон получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на Адаилтон в добавеното време при решен двубой.

Така с този успех Интер продължава да бъде лидер в класирането и вече има 32 точки в своя актив, цели 8 пред втория Ювентус, който обаче е и с мач по-малко. Болоня пък остава на 15-а позиция с актив от 12 точки, само на 3 над зоната на изпадащите.

Болоня – Интер 1:3
0:1 Милито 23’
1:1 Салайета 24’
1:2 Балотели 42’
1:3 Камбиасо 72’

Болоня: Вивиано, Раджи, Портанова, Бритос, Ланна, Мингацини, Гуана (Дзенони 86’), Валиани (Мудингай 59’), Адаилтон, Ди Вайо, Салайета (Освалдо 71’)

Старши треньор: Франко Коломба

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Санети, Мота, Камбиасо, Станкович (Виера 76’), Милито (Мансини 78’), Балотели (Ето’о 46’)