3. Матераци изпорти Интер в дербито на Милано – 1:0 (видео)

Матераци изпорти Интер в дербито на Милано – 1:0 (видео)

Единствения гол вкара Ибрахимович от дузпа в 5-та минута

Шампионът Интер направи нова грешна стъпка към защитата на титлата си, след като отстъпи с 0:1 на градския съперник Милан в мегадербито на 12-ия кръг на италианската Серия „А”. За пореден път, откакто Рафа Бенитес пое отбора, „нерадзурите” показаха безидейна и хаотична игра, тактиката на испанеца отново претърпя пълен крах, след като избраният за титуляр Марко Матераци направи ненужна дузпа още в 5-та минута на двубоя, която бе реализиране от Златан Ибрахимович.

Иначе двубоят бе много интригуващ и динамичен, а „росонерите” завършиха срещата с 10 души, след като Абате си изкара втори жълт картон в 60-ата минута.

Двубоят започна с неточен удар с глава на Зеедорф след центриране на Абате. В 5-та минута пък, ветеранът Марко Матераци направи поредната си изцепка, след като спъна ненужно Ибрахимович в наказателното си поле и реферът Талиавенто отсъди дузпа в полза на „росонерите”, която бе реализирана хладнокръвно от Златан Ибрахимович – 1:0.

Това попадение малко обърка „нерадзурите” и те станаха изключително несигурни в отбрана и припрени в нападение, което позволи на Милан да организира няколко много опасни контраатаки. В 20-ата минута Амброзини потърси Ибрахимович с дълъг пас в наказателното поле на символичните домакините, шведът изстреля истинска бомба от воле, ала кълбото прелетя малко над напречната греда на Кастелаци.

След преполовяването на първата част Интер се поокопити и на свой ред опита някои хубави акции. За нещастие на Бенитес обаче, младият халф Оби се контузи в 37-ата минута и се наложи да бъде заменен от Коутиньо. Малко преди това пък Ибрахимович овладя в наказателното поле и върна опасно за Робиньо, но в последния момент топката бе избита от крака на бразилеца.

Към края на полувремето възпитаниците на Рафа Бенитес натиснаха и в 39-ата минута Снайдер намери Коутиньо на границата на наказателното поле, но изстрелът на бразилеца бе много неточен и излезе в аут. В 41-ата минута пък, Снайдер шутира много опасно от фаул, ала кълбото намери страничната мрежа на вратата на Абиати.

До края на първата част нов гол не падна и така Интер и Милан се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за „росонерите”.

Втората част стартира с по-динамична игра на шампионите, но чистите положения пред Абиати така и не идваха. В 54-ата минута Снайдер стреля много силно от фаул, ала стражът на „росонерите” показа класа и изби.

В 60-ата минута пък на терена станаха грозни сцени, след като Пандев и Абате започнаха да се бутат в централния кръг на терена, което принуди рефера Талиавенто да им покаже по един жълт картон. Защитникът на Милан обаче вече имаше официално предупреждение, което значеше, че той ще остави отбора си с човек по-малко на терена.

След изгонването на Абате отборът на Интер вдигна оборотите и в 65-ата минута Снайдер намери хитро Пандев в наказателното поле, ала изстрелът на македонеца бе слаб и не затрудни Абиати. 3 минути по-късно, при една контраатака, Ибрахимович подаде за Зеедорф, който шутира от движение с левия крак, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда на Кастелаци.

След това положение Интер тотално овладя инициативата, но атаките на шампионите изглеждаха стихийни, а действията в предни позиции безидейни. В 69-ата минута Станкович шутира извън наказателното поле в аут, а в 77-ата удар на Пандев бе блокиран от бранител на Милан.

До края на двубоя обаче нов гол не падна и така Милан спечели градското дерби с Интер с 1:0 с гол от дузпа на Ибрахимович.

След успеха „росонерите” отново се изкачиха еднолично на върха във временното класиране и вече имат актив от 26 точки, на 1 пред 2-ия Лацио. Шампионите пък заемат незавидното 5-о място с 20 спечелени точки.

Интер – Милан 0:1

0:1 Ибрахимович 5’ (д)

Състави:

Интер: Кастелаци, Кордоба, Санети, Лусио, Матераци (Биабиани 68’), Киву, Станкович, Снайдер, Оби (Коутиньо 73’), Ето’о, Милито (Пандев 46’)

Милан: Абиати, Силва, Дзамброта, Неста, Гатузо (Пирло 46’), Зеедорф (Боатенг 73’), Фламини, Абате, Амброзини, Ибрахимович, Робиньо (Антонини 62’)

Жълти картони: Пандев (Интер); Гатузо, Абате (2), Ибрахимович, Амброзини (Милан)

Червени картони: Абате (Милан)

Стадион: „Джузепе Меаца”, Милано

Рефер: Талиавенто