Майорка изхвърли Жирона от Купата на Краля (ВИДЕО)

Изненадата на Ла Лига този сезон не продължава напред за купата

Майорка се наложи над Жирона с 3:2 на Балеарските острови в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля.

Домакините успяха да вкарат три гола в рамките на 14 минути през първото полувреме, като Абдон Пратс се разписа на два пъти, а преди това Кайл Ларин даде аванс на Майорка. Кристиан Стуани намали изоставането на Жирона, след като бе точен от дузпа в 68-ата минута, а Савио върна интригата с гол в добавеното време, но времето за каталунците бе твърде малко, за да се доберат до изравнително попадение.

По този начин Майорка е вторият отбор, който си осигури място на четвъртфиналите на надпреварата, след като преди това Реал Сосиедад го стори. Жирона от своя страна приключва участието си в надпреварата, след като претърпя едва втората си загуба във всички турнири от началото на сезона и първа такава от септември насам.