3. Меси и Барса наказаха Селтик и спечелиха група С, Ман Сити удържа второто място в Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия Мьонхенгладбах ще играе в Лига Европа напролет

Отборът на Барселона победи като гост Селтик с 2:0 в мач от петия кръг на Шампионската лига и по този начин си гарантира участие на осминафиналите като първенец в група С.

Лионел Меси отбеляза и двете попадения за испанския колос, разписвайки се в 24-ата и 55-ата минута, когато бе точен от дузпа.

В другата среща, играна на „Борусия-Парк“, тимовете на Мьонхенгладбах и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 и така „гражданите“ ще бъдат във втора урна при жребия за следващата фаза на най-комерсиалния футболен турнир, докато „жребците“ ще играят в Лига Европа напролет. Рафаел откри резултата за домакините в 23-ата минута, а Давид Силва изравни в продължението на първата част. След почивката и двата тима останаха с човек по-малко на терена след като Щиндъл и Фернандиньо бяха изгонени за втори жълти картони.

Каталунците имаха пълно превъзходство през първата част на „Селтик Парк“.

Първото по-опасно положение в мача се откри пред Меси в 19-ата минута, но ударът на аржентинеца от малкото наказателно поле премина над вратата

Пет минути по-късно обаче номер 10 в състава на испанския тим не сбърка, след като бе намерен отлично от Неймар в пеналтерията. Голямата звезда на Барселона отигра положението с едно докосване пращайки топката в близкия ъгъл.

Домакините отговориха с изстрел на Муса Дембеле в 36-ата минута, но Тер Стеген внимаваше и отрази удара.

В 41-ата минута Луис Суарес имаше перфектна възможност да увои преднината на каталунците след като Меси сложи топката на главата му с перфектно центриране отдясно, но уругваецът стреля право в тялото на Крейг Гордън.

Барселона продължи да бъде по-активния тим и след почивката. В 55-ата минута Луис Суарес бе съборен в наказателното поле от Емилио Изагире, а италианският рефер Орсато посочи бялата точка. Меси застана зад топката и хладнокръвно реализира, пращайки я в средата на вратата.

Аржентинецът бе близо и до хеттрик, но ударът му с десния крак в 67-ата минута премина на половин метър встрани от шотландската врата.

В края на срещата Луис Суарес можеше да придаде класическо изражение на резултата, но стреля в гредата.

Немският тим започна по-напористо в другата среща от група С.

Фабиан Йонсон имаше възможност да открие резултата в полза на домакините още в 7-ата минута, но ударът му по диагонала бе твърде слаб и топката стана лесна плячка за Клаудио Браво.

В 23-ата минута обаче германците ликуваха след като Ларс Щиндъл се възползва от грешка на Джон Стоунс, след което напредна по лявото крило и намери Рафаел, който с прецизен удар порази мрежата на Ман Сити.

Отговорът на „гражданите“ дойде в 35-ата минута, когато изстрел на Гюндоган накара Ян Зомер да се разтегне максимално и да избие в корнер.

Четири минути по-късно Оскар Вент имаше шанс да направи резултата 2:0 в полза на Мьонхенгладбах, преминавайки като на парад през наказателното поле на Ман Сити, но от малък ъгъл не съумя да преодолоее стража на англичаните.

„Небесно-сините“ стигнаха до изравнително попадение в добавеното време на първата част, когато Давид Силва завърши перфектна триходова комбинация започната от Стърлинг и преминала през Де Бройне, преди испанският полузащитник да я отклони във вратата.

След почивката „жребците“ останаха с човек по-малко след като капитана Щиндъл бе изгонен с втори жълт картон за удар без топка срещу Отаменди.

Малко по-късно обаче същата съдба сполетя и Фернандиньо от състава на Манчестър Сити и така численото равенство на терена бе възстановено.

В 67-ата минута Кевин Де Бройне отправи много силен удар от далечна дистанция, но Зомер показа добър рефлекс и спаси.

До края на срещата двата отбора така и не можаха да си отбележат гол и завършиха при равен резултат 1:1. По този начин англичаните вече нямат победа в пето поредно гостуване от Шампионската лига.

Така след петия кръг първенец в групата е тимът на Барселона с актив от 12 точки, следван от Ман Сити с 8. Трети е отборът на Борусия Мьонхенгладбах с 5 точки, а на дъното е Селтик със само два спечелени пункта.

В последния кръг каталунците приемат Гладбах, а "небесно-сините" домакинстват на "детелините".