3. Милан и Интер не определиха господар на Милано в спектакъл с два гола и две греди (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" пропуснаха да вземат трите точки след пропуск на Поли в добавеното време

Милан и Интер не успяха да определят господаря на Милано в първото дерби на града за този сезон. Двата тима завършиха наравно 1:1, като се отчетоха и с по една греда. Жереми Менез откри резултата за "росонерите" в 23-ата минута, а Джоел Оби оформи крайния резултат в 61-вата.

Така, не бе определен и победител и в първия треньорски сблъсък между Пипо Индзаги и Роберто Манчини, който се завърна на кормилото на "нерадзурите". Двамата са се срещали седем пъти като футболисти в Серия „А”, като Индзаги води с четири победи, а Манчини има две.

Двубоят започна изключително вълнуващо, подобаващо на такова дерби. Още в първата минута играчите на Интер имаха основателни претенции за дузпа, след като Мексес задържа Икарди за фланелката, но Масимо Гуида си замълча.

Седем по-късно отново Икарди се измъкна, този път сам срещу Диего Лопес, пробва да пусне топката покрай него, но стражът на Милан отрази удара му с крак.

В 23-ата минута, малко изненадващо, „росонерите” поведоха със страхотен гол на Жереми Менез. Ел Шаарауи бе изведен отляво и центрира, Менез без да се замисля само обърна глезена и прати топката в обратния ъгъл на Ханданович. Така, Милан откри резултата с първия си точен удар в срещата.

През втората част Интер бе по-настоятелният отбор. Лопес направи няколко добри спасявания, както и през първата част, но в 61-вата минута капитулира. След грешка в отбраната на Милан, Оби се пребори с Есиен с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Лопес.

С напредване на времето и двата отбора заиграха малко по-открито. След прекрасна атака на Милан, Ел Шаарауи излезе сам срещу Ханданович, реши да стреля над него, но нацели напречната греда. Само три по-късно удар на Икарди остави на място Лопес, но също срещна горната греда.

В последната минута на добавеното време Милан можеше да сграбчи трите точки, но Поли пропусна да донесе победата на „росонерите”. Така, Милан продължава с негативната си серия в италианското първенство и вече пет мача е без победа. Тимът на Пипо Индзаги е седми с 18 точки, докато Интер е девети с точка по-малко.