3. Милан изхвърли Верона и остана в борбата за Лига Европа (ВИДЕО)

Милан изхвърли Верона и остана в борбата за Лига Европа (ВИДЕО)

"Росонерите" са на шесто място в класирането

Милан спечели с 4:1 домакинството си на Верона в мач от 36-ия кръг на Серия "А". По този начин "росонерите" изхвърлиха съперника си от елита иостанаха в борбата за местата даващи право на удастие в Лига европа следващия сезон.

Грандът от Милано е на 6-а позиция с 60 точки, само на две пред Аталанта. "Синьо-черните" обаче имат мач по-малко. Верона пък изостана на 7 точки от спасителното 17-о място, а до края на сезона има да играе само две срещи. В миналия кръг изпадна и последният Беневенто, който утре има визита срещу все още борещия се за оцеляване в елита СПАЛ.

Хакан Чалханоглу даде ранен аванс на „росонерите” след асистенция на Сусо в 10-ата минута, а Патрик Кутроне в 32-ата удвои преди почивката след подаване на Джакомо Бонавентура.

В началото на втората част Игнасио Абате направи разликата класическа след нов голов пас на Сусо, а Лий Сеунг-Воо в 85-ата намали.

Фабио Борини оформи крайното 4:1 след второ голово подаване на Бонавентура в 89-ата минута.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари