3. Милан излезе от дупката с 1:1 срещу Лацио (ВИДЕО)

Милан излезе от дупката с 1:1 срещу Лацио (ВИДЕО)

Конко си вкара автогол, но "рооснерите" не успяха да удържат аванса на "Олимпико", Балотели нацели греда в края

Милан спря лошата си серия от 4 поредни загуби и направи 1:1 като гост на Лацио в 29-ия кръг на Серия А. „Росонерите” поведоха с автогол на Конко преди почивката, но след час игра Гонзалес изравни за „орлите”. В края Балотели нацели гредата и спорът остана без победител.

Двата отбора се намираха в криза преди мача. Най-върлите фенове на Лацио продължаваха да бойкотират отбора си и трибуната „Курва норд” остана празна. В Милан пък вървят слухове за смяната на Кларънс Зеедорф след 4 поредни загуби във всички турнири.

Домакините започнаха по-добре, но Новарети не успя да насочи добре с глава след пряк свободен удар. Браян Переа видя жълт картон за симулация, а Милан също потърси веднъж дузпа, но не я получи.

Лацио си помисли, че повежда в 41-ата минута, когато Амелия не се справи с удар на Новарети и топката му мина между краката, но страничният съдия даде засада заради намеса на Биава от позиция на засада. Биава попречи на Мексес да пресече центрирането и затова голът не бе зачетен.

Вместо това, секудни по-късно „росонерите” поведоха с голям късмет. Прострелно центриране на Кака се отклони от лицето на Конко и напълно заблуди вратаря Бериша за 1:0. Попадението бе записано като автогол на Абдулай Конко.

Хонда изпусна страхотен шанс да удвои преди почивката и изкара в аут.

След почивката „орлите” натиснаха, но Кандрева и Кейта направиха два бързи пропуска.

Римляните заслужено изравниха в 61-ата минута. Кандрева центрира, Билия отклони топката и Алваро Гонзалес засече за 1:1.

Лулич би неточно от разстояние, а никой не успя да засече остър пас на Кандрева.

Милан на свой ред пропиля два отлични шанса да спечели. Пацини получи около дузпата, но падайки би над целта, а Балотели със страховит нисък шут намери основата на гредата.

Милан е 12-и с 36 точки, колкото има и Дженоа. Лацио е с 42 на седма позиция, но е на цели 5 зад шестия Парма.