3. Милан подчини Удинезе и излезе начело в Серия А (видео)

Милан подчини Удинезе и излезе начело в Серия А (видео)

"Росонерите" се добраха до победа с 2:1 на "Фриули"

Отборът на Милан постигна изключително важен успех в борбата си за титлата в Серия А, след като надделя с 2:1 като гост на един от конкурентите си за трофея – Удинезе. Двубоят между „бианконерите” и „росонерите” се проведе на „Фриули”, а тимът от Милано достигна до победата след голове на Макси Лопес и Стефан Ел Шаарави пред второто полувреме.

През по-голямата част от първите 45 минути Удинезе бе тимът, който доминираше на терена. Още в 7-ата Алмен Абди пропиля добра възможност за домакините, а в 15-ата минута Маурисио Исла също се отчете с пропуск, след като стреля покрай вратата. Силните изяви на Удинезе доведоха до резултат в 19-ата минута, когато Антонио Ди Натале нанесе изстрел с левия крак, а кълбото влетя в горния десен ъгъл на Марко Амелия, като по този начин резултатът стана 1:0.

До края на първата част и двата тима имаха по няколко възможности, които обаче не бяха реализирани, и по този начин почивката дойде при резултат 1:0 в полза на "бианконерите".

„Росонерите” стартираха силно през втората част и в 48-ата минута Антонио Ночерино нанесе изстрел с глава към Самир Ханданович, но не намери рамките на вратата. Удинезе пък търсеше втори гол, но домакините така и не намираха начин да преодолеят за втори път Амелиа.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Макси Лопес отправи изстрел с левия крак, а кълбото влетя зад Ханданович за 1:1. В 85-ата минута пък бе осъществен пълният обрат в мача, след като Стефан Ел Шаарави не остави шансове на стража на домакините и отбеляза за крайното 2:1 в полза на „росонерите”.

След победата Милан излезе начело в Серия А с 47 точки, на 2 пред Ювентус, който обаче има два мача по-малко. Удинезе пък е на 4-ото място с 41 пункта.