3. На Апенините: Ти спечели, Жозе!

На Апенините: Ти спечели, Жозе!

"Специален Интер, Челси е аут!", пишат в Италия

Пресата на Апенините засипва със суперлативи Жозе Моуриньо и неговия Интер след класирането на тима в четвъртфиналите на Шампионската лига.

„Нерадзурите” победиха с 1:0 Челси на „Стамфорд Бридж” и с общ резултат 3:1 ще играят за пръв път от 4 години сред най-добрите осем в най-комерсиалния футболен турнир. Спортните издания в Италия не пропускат да отбележат феноменалния Уесли Снайдер, както и страхотния Самуел Ето’о. Именно камерунецът вкара единственото попадение в Лондон късно снощи.

Специален Интер, Челси е аут! Снайдер вдъхнови, Ето’о реши!, пише „Гадзета дело Спорт” за триумфа на италианския шампион.

„Невероятната тактика на Жозе – преса и организация по целия терен. Това донесе успеха на Интер. Челси имаше своите шансове в края на първата част, но ги пропиля с лека ръка. Невероятна втора част за „нерадзурите” и гол шедьовър на Ето’о”.

Триумф на Ето’о, Челси отпада, Моуриньо е на четвъртфинал!, съобщава от страниците си „Кориере дело Спорт”.

„Нерадзурите” покориха „Стамфорд Бридж”: 1:0 с гол на камерунеца Ето’о след страхотна асистенция на Снайтед, който бе най-добрият на терена. Четвъртфинал за шампионите, слаб мач за Челси. „Сините” се отърваха след пропуски на Пандев и Милито. 5 минути преди края Дрогба остави своя тим с човек по-малко и трагедията на домакините бе пълна”.

„Тутоспорт „
излиза с гръмкото: Ти спечели, Моу!

„Моуриньо победи бившия си тим Челси в Шампионската лига – четвъртфинал за Интернационале. Невероятна работа на Жозе и неговия тим. Победен гол на Самуел Ето’о. Блестящ Уесли Снайдер”.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1