Винисиус спаси Реал в Мюнхен (ВИДЕО)

Байерн направи бърз обрат, но стигна само до 2:2

Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в първия полуфинален сблъсък помежду си от тазгодишното издание на Шампионската лига.

То е последно в този формат на турнира, а т.нар. финал преди финала предложи много емоции, обрат и 2 дузпи, но не и победител.

Винисиус вкара 2 гола в Мюнхен, докато за домакините точни бяха Лерой Сане и Хари Кейн, които се разписаха в рамките на 4 минути след почивката.

Срещата се игра на пълния до краен предел стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен и още в първите секунди домакините можеха да открият резултата.

Възстановеният в дните преди мача Лерой Сане беше изведен зад гърба на защитата и реши да стреля, като вратарят на гостите спаси, което доведе до гнева на Томас Мюлер.

Германският ветеран записа своя мач №150 в ШЛ и изостава само с 1 среща от рекордьора по този показател Шави, беше в по-добра позиция, ала не получи подаване от своя сънародник.

Последва шут от дистанция на Хари Кейн, както и още няколко такива отстрана на баварците, а в средата на първата част Реал откри резултата с първия си удар в мача.

В 24-ата минута бившият играч на домакините Тони Кроос изведе майсторски в коридор Винисиус сам срещу вратаря и бразилецът хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0.

След попадението Реал опита да намали оборотите в мача и се прибра в своята половина като малко преди почивката Байерн получи свободен удар на отлична позиция.

Кейн стреля мощно, но покрай вратата и така Реал се оттегли с минимален аванс на почивката.

По време на нея обаче наставникът на домакините Томас Тухел направи смяна като пусна в игра Рафаел Герейро вместо Леон Горецка и това се оказа печеливш ход.

Скоро след паузата Байерн осъществи бърз обрат само за 4 минути. В 53-ата минута Конрад Лаймер подаде към Лирой Сане, който проби отляво към наказателното поле и с плътен изстрел в близкия ъгъл матира Андрий Лунин – 1:1.

В 57-ата минута пък Лукас Васкес фаулира Джамал Мусиала в пеналта и баварците получиха дузпа, която Хари Кейн превърна в гол, за да стане обратът факт – 2:1.

Последваха равностойни минути, а в 67-ата Ерик Дайър стреля неточно с глава от отлична позиция след корнер.

Постепенно гостите заиграха по-атакуващо и опасностите за баварската врата не закъсняха.

В 79-ата минута отново Винисиус се измъкна от отбраната, ала този път Нойер отрази изстрела му от малък ъгъл.

В 83-ата минута Родриго бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди втора дузпа в срещата.

Тя бе изпълнена от Винисиус, който изравни резултата с втория си гол в Мюнхен и така всичко ще трябва да се реши в реванша на 8 май в Мадрид.

Байерн (Мюнхен) – Реал (Мадрид) 2:2
0:1 Винисиус (24)
1:1 Лерой Сане (53)
2:1 Хари Кейн (57, дузпа)
2:2 Винисиус (83, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН (МЮНХЕН): 1. Нойер (К), 40. Мазрауи, 3. Мин-Жае, 15. Дайър, 27. Лаймер, 6. Кимих, 8. Горецка, 10. Сане, 42. Мусиала, 25. Мюлер, 9. Кейн;

Треньор: Томас Тухел;

РЕАЛ (МАДРИД): 13. Лунин, 17. Лукас Васкес, 22. Рюдигер, 6. Начо (к), 23. Ф. Менди, 15. Валверде, 18. Чуамени, 8. Кроос, 11. Родриго, 5. Белингам, 7. Винисиус;

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри