Норвегия освирква Холанд и компания

Чехия ликува в Осло

Феновете на Норвегия не спестиха освиркванията си към националния отбор при загубата от Чехия с 1:2 в приятелски мач, игран в Осло.

Домакините започнаха силно, а крилото на Манчестър Сити Оскар Боб откри резултата, след като проби през отбраната на съперника и разстреля Индрих Станек.

Постепенно обаче "викингите" загубиха от блясъка си и отстъпиха инициативата на гостите.

Резултатът изварни Давид Зима още преди почивката. Бранителят бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава успя да вкара след перфектно центриране на Томас Сучек.

Втората част започна с пропуск пред вратата на чехите, а Ерлинг Холанд се размина с топката и не успя да я довкара.

За да дойде 85-ата минута, когато резервата Антонин Барак вкара директно от фаул за пълен обрат.

Феновете на скандинавците видимо се изнервиха не само от развоя на срещата, но и от неубедителното представяне. На терена Норвегия разполагаше със звези от ранга на Мартин Йодегор, Александър Сорлот и Лео Остеград.

Чехия е в група с Турция, Португалия на Евро 2024 в Германия през лятото. Последният съперник на чехите в груповата фаза ще стане известен след изиграване на баража между Грузия и Гърция.

В друга приятелска среща, играна тази вечер, Лихтенщайн загуби с 0:4 срещу Фарьорските острови.