3. Нови попълнения носят успех на Милан, Интер пак разочарова (ВИДЕО)

Нови попълнения носят успех на Милан, Интер пак разочарова (ВИДЕО)

"Росонерите" биха Сампдория с 2:0 след голове на Таарабт и Рами, a Интер направи 1:1 у дома с Каляри

Милан победи Сампдория с 2:0 като гост в 24-ия кръг на Серия А с голове на две от новите попълнения – Адел Таарабт и Адил Рами.

Двамата треньори Синиша Михайлович и Кларънс Зеедорф бяха съотборници в Самп през сезон 1995/96, но сега се прегърнаха като стари приятели преди двубоя вече в ролята на наставници.

Пацини се изправи срещу бившия си клуб и имаше ранен шанс да открие резултата, след като се измъкна от засадата, но прехвърлящият му удар бе изчистен пред голлинията от Шкодран Мустафи.

Все пак, Милан поведе в 12-ата минута. Адил Рами центрира, Таарабт засече мощно с глава отблизо, топката бе отбита, ала от втори опит мароканецът вкара втория си гол в Серия А за 1:0.

Габиадини тества рефлекса на Амелия, а Сапонара бе близо до дебютен гол за Милан, но прати малко над вратата след центриране на Констант.

След почивката Милан удвои след спорен втори гол, който изнерви домакините. При късо изпълнение на корнер Таарабт центрира, Пацини скочи за топката с вратаря Да Коста, двамата се сблъскаха във въздуха, съдията не даде нарушение и на втора греда Адил Рами вкара с глава за 2:0.

Няколко минути домакините протестираха, но мачът продължи. Резервата Макси Лопес изведе Едер очи в очи с Амелия и стражът отлично отне топката, за да спаси.

20 минути преди края Едер изпревари Амелия за топката, вратарят изрита и топката и него, но съдията не даде дузпа и това предизвика вълна от недоволство сред играчите и публиката на домакините.

В 72-ата минута изнервеният Макси Лопес направи огромна глупост и си изкара два жълти картон за секунди след бурни протести и остави своя отбор с 10 човека на терена.

Амелия направи страхотно спасяване след удар на Едер и окончателно отказа домакините от мисълта дори за точка.

Милан е девети с 35 точки, а Сампдория остава 13-ти с 28.

Другият милански гранд – Интер направи нова издънка у дома след 1:1 срещу Каляри.

„Нерадзурите” бяха в серия от две поредни победи след успехи над Сасуоло и Фиорентина, а сардинците имаха 5 загуби в последните си 6 мача. Президентът на Интер Ерик Тохир беше на трибуните да гледа на живо срещата, но не остана доволен.

Каляри нямаше успех като гост на Интер от 1995 година и днес пак не стигна до такъв, въпреки че поведе.

Виктор Ибарбо показа, че е напълно възстановен след операцията от апендицит и изкара ранен жълт картон на Жуан Жезус, а после стреля неточно.

Каляри изненадващо поведе с първата си опасна атака. Удар на Ибарбо беше отклонен от Самуел в ръката на Жуан Жезус и съдията даде дузпа. Маурисио Пиния бе точен от бялата точка за 1:0 в 40-ата минута.

Аврамов направи две спасявания срещу Милито и Рики Алварес, за да може Каляри да се оттегли на почивка с гол аванс.

Втората част се игра на една врата и Интер имаше пълен превес. Икарди влезе като резерва и веднага раздвижи атаката.

Именно той в 52-ата минута засече центриране на Нагатомо към втора греда и насочи към центъра пред вратата, където Роландо отклони и след докосване на вратаря топката мина зад голлинията – 1:1.

Интер имаше много време да направи обрата пълен, но така и не успя.

Гуарин стреля разочароващо след добра игра и пробив, после Косу стреля над целта при рядка контра за гостите. Аврамов спаси сигурен гол след удар на Паласио в близкия ъгъл.

В средата на полувремето живецът в играта изчезна и чак в самия край Интер натисна, подтикван от публиката.

В добавеното време няколко мелета пред вратата на гостите не доведоха до гол, а Икарди с глава нацели напречната греда и Интер се задоволи само с точка.

Интер е пети с 40 точки, докато Каляри е с 25 на 15-та позиция.