3. Няма кой да спре Интер! "Нерадзурите" удариха и Дженоа в Серия А (ВИДЕО)

Няма кой да спре Интер! "Нерадзурите" удариха и Дженоа в Серия А (ВИДЕО)

Грандът от Милано крачи уверено към титлата

Интер постигна 9-ти пореден успех в Серия А, след като отборът на Симоне Индзаги победи трудно Дженоа с 2:1 в двубой от 27-ия кръг. "Нерадзурите" поведоха с 2:0 през първото полувреме, но през втората част "грифоните" върнаха едно попадение.

С победата Интер вече е със 72 точки и води с 16 пред втория Ювентус, докато Дженоа е на 12-ото място с 33 пункта.

В 23-ата минута Интер създаде първа хубава ситуация. Хенрих Мхитарян намери Николо Барела в наказателното поле с изключителен пас. Италианецът стреля от въздуха, но ударът му премина над напречната греда.

Три минути по-късно Дженоа отговори на предизвикателството. Стефано Сабели центрира и Матео Ретеги стреля с глава, но Ян Зомер успя да се намеси, а след това Алберт Гудмунсон бе неточен от малък ъгъл.

В 29-ата минута Интер поведе в резултата. Кристиан Аслани отбеляза първия си гол за Интер. Барела намери технично Алексис Санчес, който с хубав пас изведе Аслани в пеналтерията. Той с мощен удар под гредата не остави шансове на вратаря на гостите.

Само четири минути след това “нерадзурите” получиха дузпа. Барела бе изведен от Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Халфът стреля неточно, но Мортен Френдруп направи нарушение. Зад топката застана Алексис Санчес, който не остави шансове на вратаря на гостите.

В 54-ата минута “грифоните” върнаха едно попадение. Защитниците на Интер не успяха да изчистят добре топката. Тя попадна на крака на Йохан Васкес, който с прецизен удар от воле я прати по диагонал в долния ляв ъгъл на вратата на Зомер.

Пет минута след това Карлос Аугусто пробва късмета си от далечно разстояние. Неговото изпълнение бе спасено от вратаря на Дженоа.

В 66-ата минута гол на Витиня бе отменен заради засада и резултатът остана непроменен.

17 минути по-късно Николо Барела бе намерен в наказателното поле. Той стреля, но ударът му премина над напречната греда.