3. Нюкасъл помрачи завръщането на "светците" във Висшата лига

Нюкасъл помрачи завръщането на "светците" във Висшата лига

"Свраките" спечелиха с 1:0, макар че бяха с човек по-малко

Нюкасъл победи с 1:0 Саутхемптън, въпреки че игра цял час с човек по-малко. Фабиан Шер получи директен червен картон в 28-ата минута, а единственото попадение за „джордитата“ бе дело на Жоелинтон току преди почивката.

Срещата стартира с натиск на Нюкасъл, но без особен ефект. Постепенно Саутхемптън се окопити и усилията му резултираха. Уил Смолбоун засече подаване на Джо Арибо на границата на малкото наказателно поле и прати топката към вратата, а Джак Стивънс я добута в мрежата. Попадението на защитника обаче бе отменено заради засада.

След отмененото попадение гостите заиграха по-добре.

Нещата за Нюкасъл станаха дори по-сложни в 28-ата минута, когато Фабиан Шер получи червен картон. Бранителят бе избутан от Бен Беретон Диас в гръб и се строполи на земята. На свой ред швейцарецът отвърна гневно на противниковия нападател, удряйки го в главата. За действията си Шер получи червен картон. Ситуацията предизвика и стълкновение между футболистите на Нюкасъл и Саутхемптън, от което Беретон Диас се измъкна с жълт картон.

В самия край на полувремето Нюкасъл отбеляза, въпреки че бе с човек по-малко. Вратарят Алекс Маккарти направи огромна грешка и негово подаване бе пресечено от Александър Исак. Шведският таран намери Жоелинтон на чиста позиция и бразилецът отбеляза за 1:0.

Пет минути след старта на втората част „светците“ пропуснаха страхотна възможност да изравнят. Тогава Арибо потърси Беретон Диас в наказателно поле, но парагваецът хитро пропусна топката за Армстронг. Нападателят стреля в далечния ъгъл, но Люис Хол изчисти от самата голлиния. Впоследствие Беретон Диас бе блокиран и не успя да реализира и от втори опит.

До края на срещата това си остана и най-чистата ситуация пред вратата на Ник Поуп, който в крайна сметка запази суха мрежа.