3. Обезкървеният Милан се добра до 2:0 над Селтик с два късни гола (ВИДЕО)

Обезкървеният Милан се добра до 2:0 над Селтик с два късни гола (ВИДЕО)

Щастлив рикошет и добавка на Мунтари пречупиха "детелините" на "Сан Сиро"

Милан се добра до труден успех с 2:0 над Селтик на „Сан Сиро” в среща от Група „H” на Шампионска лига. Късни голове на Сапата и Мунтари донесоха трите точки на „росонерите”, които застанаха на върха в групата заедно с Барселона, след като каталунците разбиха Аякс с 4:0 в другия мач от групата.

Милан имаше огромни проблеми с контузии и цял отбор не можеше да играе. Отсъстваха Ел Шаарави, Кака, Пацини,  Монтоливо, Абате, Де Шилио и Силвестре, а Нианг и Сапонара нямаха право да играят.

Матри направи дебют за Милан в Шампионска лига, а Балотели играеше до него в атака.

Именно Балотели отправи първи опасен удар в мача след центриране на Валтер Бирса, но Форстър изби волето му.

Абиати лови с ръце пас назад на Дзакардо, но от непрекия свободния удар в наказателното поле шутът на Мългрю беше блокиран.

Матри засече с глава центриране на Дзакардо, но Форстър пак успя да избие с китката си.

Воле на Ночерино се насочи към вратата, но мина на сантиметри над горната греда.

Най-добрият шанс за Селтик се откри пред Самарас, но гръцкият нападател стреля покрай гредата след солов рейд.

Сапата не успя да натисне с глава след корнер, а рикошет в тялото на Мексес насочи шут на Комънс опасно до вратата на Абиати.

Сапата намери Мунтари непокрит на задната греда с хубаво центриране, но халфът някак успя да не вкара и стреля над целта.

Абиати изби лошо едно центриране на Комънс и Ночерино спря добавката на Самарас.

Милан поведе щастливо чак в 82-ата минута. Сапата стреля от дистанция, ударът изглеждаше неточен, но се отклони в корите на Изагире и влетя в долния ъгъл за 1:0. Това бе първи гол за колумбийският бранител Сапата с екипа на Милан и то в какъв момент!

Само 4 минути по-късно удар на Балотели от пряк свободен удар бе избит в гредата и ганаецът Сали Мунтари бе на точното място да направи добавка за 2:0.

Барселона и Милан водят с по 3 точки в Група „H”, а Селтик и Аякс остават без актив.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори