ОБЗОР: Десподов помогна на ПАОК в Белгия (ВИДЕО)

Българинът резерва, подсказа при спасена на Тиаго дузпа

Брюж взе минимален аванс преди реванша на "Тумба" след 1:0 над ПАОК в първи четвъртфинал в Лигата на конференциите. Капитанът на България Кирил Десподов остана резерва, но бе призован от Разван Луческу да обръща развоя на срещата в 62 минута.

Титуляр за домакините пък бе бившият таран на Лудогорец Игор Тиаго, който от лятото поема към Висшата лига на Англия.

Именно двамата бивши съотборници от Разград бяха замесени в най-любопитната ситуация, след като бразилецът трябваше да изпълни дузпа в 78-ата минута, а Десподов подсказа на своя вратар за посоката на удара и в крайна сметка Доминик Котарски парира.

Разликата в мача направи Уго Ветлесен. Националът на Норвегия вкара още в 6-ата минута. Халфът бе намерен на дузпата, а последвалият му удар в далечния ъгъл бе перфектен. В 10-ата минута Тиаго бе на сантиметри да удвои, но на празна врата не успя да засече топката на втора греда, разминавайки се с нея.

До края на полувремето гостите от Солун бяха повече от тихи в офанзивен план, като единствен Тайсън стреля от дистанция, но твърде несериозно.

След почивката в игра за ПАОК се появиха както Десподов, така и Стефан Шваб и Брендон Томас. 12 минути преди края Брюж си спечели дузпа, а зад топката застана Игор Тиаго. Вратарят на "Двуглавия орел" получи жокер от българския национал и впоследствие успя да отрази удара.

След седмица е реваншът в Гърция и е повече от сигурно, че нищо не е решено. ПАОК няма загуба у дома през сезона и именно на "Тумба" срази Динамо Загреб с 5:1 в предишния кръг.

Победителят от двойката ще срещне този от Фиорентина и Виктория Пилзен. Двата тима не се изненадаха в Чехия, завършвайки 0:0.

В друг мач от турнира Астън Вила спечели с 2:1 над Лил в Бирмингам. Тимът на Унай Емери поведе с голове на Ола Уоткинс и Джон МакГин. Гостите от Франция направиха мисията "полуфинал" по-възможна след попадение на Бафоде Диаките.

Най-резултатен се оказа двубоя в Пирея между Олимпиакос и Фенербахче, спечелен от гърците с 3:2. Резултатът можеше да е съвсем друг, но домакините с лека ръка пропиляха аванс от 3:0. Константинос Фортунис откри резултата още в осмата минута.

Малко след половин час игра черногорският национал Стеван Йоветич удвои за гърците.

В 57-ата минута Чикиньо направи 3:0 и всички изглеждаше решено.

Бившият играч на Аякс Душан Тадич намали от дузпа, а седем минути по-късно Ирфан Кахвечъ направи 3:2 и даде сериозни надежди на "фенерите" за реванша след седмица.