3. ОБЗОР: Испански средняк засили Наполи към изхода на Лига Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Испански средняк засили Наполи към изхода на Лига Европа (ВИДЕО)

Вижте как завършиха късните мачове в Лига Европа

Гранада спечели с 2:0 домакинството си на Наполи от 1/16-финалите на Лига Европа. Осмият в класирането на Ла Лига шокира съперника си с два гола за две минути и удържа аванса си до края. По този начин засили италианците към изхода на турнира.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута, когато Ерера засече с глава центриране на Кенеди. Само две по-късно именно бразилецът удвои преднината на своя тим, завършвайки опасна контраатака с удар в далечния долен ъгъл на противниковата врата. В 23-ата Хесус Вайехо напусна терена с контузия и беше заменен от Херман Санчес.

В 36-ата Хорхе Молина опита удар с пета, който обаче беше блокиран от противников играч. В добавеното време на първата част Виктор Осимен стреля, но прати топката покрай вратата.

В 59-ата минута резервата Пьотър Жиелински отправи удар от разстояние, но не намери целта. В 72-ата Амир Рахмани стреля с глава след центриране от фаул, но не сполучи. В 86-ата Осимен също пробва воле, но то не се оказа проблем за Руи Силва. В добавеното време Ерера можеше да се разпише за втори път в мача, но Алекс Мерет спаси опасния му удар.

Аякс обърна Лил с 2:1 при гостуването си във Франция. Футболистите на холандския гранд направиха няколко сериозни пропуска преди домакините да поведе в резултата в 72-ата минута, когато Николас Талиафико допусна груба грешка и подари топката на Тимъти Уеа, който стреля между краката на Маартен Стекеленбург за 1:0.

Съдията Крузляк свири дузпа за Аякс в 84-ата минута за нарушение на Ренато Санчес в наказателното поле на Лил срещу Николас Талиафико. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и потвърди своето решение. Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Душан Тадич в 87-ата минута и по този начин резултатът бе изравнен. Аякс осъществи пълен обрат в срещата в 89-ата минута, когато Дави Клаасен с едно докосване изведе Брайън Броби зад отбраната на Лил, а той преодоля и Майк Менян за 2:1.