3. ОБЗОР: Ливърпул се забавлява и с резервите, спечели групата си в Лига Европа (ВИДЕО)

Уест Хем, Брайтън, Фрайбург, Аталанта, Спортинг и Рен продължават напред - резултати и голмайстори

Макар и с голяма част от резервите си, английският гранд Ливърпул разби с 4:0 гостуващия ЛАСК Линц в мач от предпоследния кръг в груповата фаза на Лига Европа.

Звездата Мохамед Салах вкара от дузпа и вече има 199 гола за мърсисайдци на сметката си, с два гола блесна Коди Гакпо, а Луис Диас откри резултата още в 12-ата минута на „Анфийлд“.

След успеха Ливърпул си гарантира предсрочно първото място в крайното класиране на групата с 12 точки, тъй като вторият Тулуза има 8, а ЛАСК остана последен с едва 3 в своя актив.

По-рано през деня стана ясно, че английските Уест Хем и Брайтън, германският Фрайбург, италианският Аталанта, португалският Спортинг (Лисабон) и френският Рен се класират за фазата на преките елиминации.

Двата британски отбора постигнаха трудни победи с по 1:0 като гости. „Чайките“ надвиха 10 от гръцкия АЕК с гол от дузпа малко след почивката, докато „чуковете“ вкараха минута преди края на редовните 90 при визитата си на Бачка Топола.

Междувременно Фрайбург разгроми гръцкия Олимпиакос с 5:0 у дома. Хеттрик отбеляза Михаел Грегорич, а по едно попадение добавиха Килиан Силдилия и Ритсу Доан.

По същото време френският Рен победи Макаби Хайфа с 3:0 на неутларния терен "Пушкаш Арена" в Будапеща. Мартен Терие, Амин Гуири и Фалиан Ридер бяха голмайсторите за френския отбор.

Спарта Прага победи Бетис Севиля с 1:0 с попадение на Лукаш Хараслин след почивката.

ТУЛУЗА - РОЯЛ ЮНИОН СЖ 0:0

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)