ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Точно 4 дни, след като за първи път в историята си Байер (Леверкузен) стана шампион на Германия, отборът си осигури и място в топ 4 на Лига Европа.

При това, след 44-ия си последователен мач без загуба във всички турнири, което е рекорд за отборите от водещите 5 първенства на Европа.

„Аспирините“ на Шаби Алонсо останаха непобедени през сезона във всички турнири, след като стигнаха до 1:1 при визитата си на Уест Хем в Лондон и след успех с 2:0 в Леверкузен си уредиха среща с италианския Рома.

Любопитното е, че двата отбора се срещнаха в същата фаза на турнира през миналия сезон, когато „аспирините“ отпаднаха след 0:0 вкъщи и 0:1 в Рим.

В четвъртък вечер нападателят Михаил Антонио откри резултата за Уест Хем още в 13-ата минута, но в 89-ата появилият се като резерва Джереми Фримпонг оформи крайното 1:1 и прати Байер на пети европейски полуфинал в клубната история.

Така „аспирините“ ще имат шанс за реванш от Рома, който миналия сезон ги отстрани и впоследствие загуби финала от Севиля.

В другия полуфинал ще се срещнат италианският Аталанта, отстранил Ливърпул с общ резултат 3:1, и френският Олимпик Марсилия, който елиминира с дузпи португалския Бенфика.

Редовното време и продълженията в реванша завършиха при резултат 1:0 за марсилци, но те бяха безпогрешни от бялата точка и продължиха напред след 4:2.