3. ОБЗОР: Шотландия удържа Португалия за 0:0 (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Шотландия удържа Португалия за 0:0 (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Кристиано Роналдо нямаше късмет пред гола цял мач

Кристиано Роналдо не успя да изведе Португалия до победата срещу Шотландия в Лигата на нациите и срещата на Острова завърши 0:0.

Домакините стартираха агресивно и в четвъртата минута стигнаха до възможност за гол. Центриране на Робъртсън бе засечено с глава от Мактоминей, който насочи топката към вратата, но тя отиде в ръцете на вратаря. Малко по-късно дойде и първият опит на Кристиано Роналдо да застраши вратата на съперника. Неговият удар не затрудни Крейг Гордън.Португалците започнаха да контролират случващото се на терена и владееха топката в големи периоди.

Следващата по-сериозна опасност обаче отново бе пред тяхната врата. След центриране топката се озова в Райън Кристи на границата на наказателното поле. Той стреля от въздуха, но прати кълбото право във вратаря. След половин час игра Кристиано опита да се разпише със задна ножица, но не бе достатъчно точен, а съдията отсъди и нарушение за опасна игра. Домакините трябваше да полагат много грижи в защита, но като цяло се справяха и не допускаха атакуващите играчи на съперника да застрашават Гордън. Роналдо опита нов удар в 41-ата минута, но отново не уцели вратата.

След почивката тимът на Роберто Мартинес вдигна нивото и започна да организира атака след атака. Първата възможност за втората част се откри пред Роналдо. Той бе намерен от Жота и бе непокрит, но не уцели вратата с глава. В 51-ата минута шотландците изпуснаха Консейсао и той бе на отлична позиция, след като получи топката от Кристиано, но прати топката високо над вратата.

Натискът на гостите продължи и в 87-ата минута те бяха много близо до повеждане. Леао развинти Ралстън и намери Бруно Фернандеш, който стреля веднага, а Крейг Гордън направи инстинктивно спасяване и опази вратата си.