ОБЗОР: Валенсия се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Виляреал би вкъщи Еспаньол с 4:2

Валенсия направи решителна крачка към своето спасение, след като обърна до 2:1 у дома срещу Валядолид в мач от XXXI кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

С втората си поредна победа „прилепите“ напуснаха зоната на изпадащите и с 33 точки вече заемат 16-ото място, докато Валядолид е 14-и с 35 в своя актив.

Кайл Ларин откри за гостите на „Местая“ още в 6-ата минута, а Диакаби изравни с глава след час игра преди в 3-ата минута на добавеното време Хави Гера да донесе успеха.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Виляреал победи у дома Еспаньол с 4:2.

Хавиер Пуадо откри резултата за гостите в края на първото полувреме, а Етиен Капуе в 53-ата и Даниел Парехо в 63-ата направиха обрат за "жълтите".

Парехо изпълни дузпа за домакините, пропусна, но при добавката не сгреши за 2:1. Хоселу изравни за Еспаньол в 73-ата, но Виляреал стигна до успеха с голове на Николас Джаксън в 80-ата и Етиен Капуе в третата минута на добавеното време на двубоя.

Гостите останаха с 10 души в последните секунди, след като Експосито получи червен картон.

С успеха Виляреал съхрани шансовете си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като се изкачи на петото място с 50 точки актив. Еспаньол удължи серията без победи на осем мача и заема предпоследната позиция в класирането с 28 точки.