Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Олимпиакос е на финал в Лигата на конференциите! Гърците се наложиха с 2:0 над Астън Вила у дома на „Георгиос Караискакис“ и с общ резултат 6:2 след успех с 4:2 в първия мач в Бирмингам стигнаха до мач за трофея срещу Фиорентина.

Английският футбол пък обяви пълен фалит в европейските турнири този сезон. В нито една от трите надпревари – ЛЕ, ЛК и ШЛ, няма да има отбор от Висшата лига.

Големият герой за червено-белите бе Аюб Ел Кааби, който отбеляза два гола в реванша и хеттрик в първия мач, като с общ 5 попадения се превърна в палач на Астън Вила. Първото попадение падна в 10-ата минута след пас на Кини, а в 78-ата минута асистира вратарят Константинос Цолакис.

Финалът на Лигата на конференциите между Олимпиакос и Фиорентина, в който гърците ще са не просто символичен домакин, е в Атина, част от чиято област е Пирия. Той ще се проведе на 29 май и ще започне в 22:00 часа българско време.

Във втората минута след изпълнение на тъч Езри Конса не бе убедителен при играта с глава и подари топката на Чикиньо, който излезе на стрелкова позиция, но прати топката встрани от вратата на Емилиано Мартинес.

В петата минута Муса Диабо проби отдясно и центрира топката остро към Оли Уоткинс, който стреля от воле, но бранител на Олимпиакос изчисти в ъглов удар, от който не последва опасност.

Олимпиакос излезе напред в резултата в десетата минута. Кини дублира Даниел Поденсе и проби отляво в наказателното поле, след което пусна успореден пас за Аюб Ел Кааби, който бе забравен и на празна врата се разписа за 1:0. Той отбеляза хеттрик в първата среща.

В 24-ата минута Оли Уоткинс засече прецизно центриране отляво, но бе блокиран. Минута след това Дъглас Луиз пробва късмета си от далечна дистанция, но право в ръцете на Константинос Цолакис. В 27-ата минута слаб удар на Леон Бейли с глава излезе в аут.

В 34-ата минута Дългас Луиз стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но изстрелът на бразилския дефанзивен халф премина над вратата на Олимпиакос.

Три минути след това Даниел Поденсе проби отляво и пусна към Костас Фортунис, който стреля от около 20-ина метра, но Емилиано Мартинес бе застанал добре и изби.

В 41-вата минута Астън Вила организира много добра атака, Леон Бейли от левия фланг пусна бърз пас към Мати Кеш, който бе забравен сам на празна врата, но не успя да засече топката и тя излезе в тъч.

В четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме Леон Бейли стреля мощно от границата на наказателното поле, но Родиней сложи крака си на пътя на топката и я отклони в ъглов удар, след който се стигна до разбъркване в наказателното поле на Олимпиакос, но гол не падна.

В 50-ата минута Астън Вила организира добра атака, отляво Леон Бейли проби и центрира към Оли Уоткинс, който от точката за дузпата засече с глава, но над вратата.

В 51-вата минута Фортунис нанесе анемичен удар от средна дистанция, който бе уловен безпроблемно от Емилиано Мартинес.

Час игра след началото на мача Астън Вила имаше нов шанс за гол. Току появилият се от резервната скамейка Йон Дуран проби по левия фланг и стреля към близкия ъгъл, но вратарят изби. Две минути след това при центриране от корнер Езри Конса бе най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

В 78-ата минута гол на Олимпиакос вкара втори гол! Вратарят Цолакис изрита топката силно напред към Ел Кааби, който се откъсна очи в очи с Емилиано Мартинес и с шут в близкия ляв ъгъл прати топката в мрежата. Първоначално голът не бе признат заради засада, но след преразглеждане с ВАР се видя, че такава нямаше – 2:0!

Астън Вила опита да стигне до гол в заключителните минути, но защитата на Олимпиакос удържа. В добавеното време Оли Уоткинс засече опасно с глава дълго подаване, но Цолакис бе заел добра позиция и изчисти в корнер.

ОЛИМПИАКОС – АСТЪН ВИЛА 2:0 (6:2 общ рез.)
1:0 Ел Кааби (11)
2:0 Ел Кааби (78)