3. Първо нулево реми между Наполи и Интер в Серия А от 1994 година (ВИДЕО)

Първо нулево реми между Наполи и Интер в Серия А от 1994 година (ВИДЕО)

Куп пропуски и греда за Наполи, но така и не се намери кой да вкара гол на "Джузепе Меаца", а Игуаин се контузи

Интер и Наполи направиха 0:0 в зрелищен мач от 35-ия кръг на Серия А, в който единственото липсващо нещо бяха головете. Сблъсъкът между тези два отбора в елита на Италия не бе завършвал без гол от февруари 1994 година, но тази вечер така и не се намери кой да вкара. Това беше и рекордно 15-о реми за „нерадзурите” през този сезон.

На треньорските скамейка също беше любопитно. Валтер Мадзари се изправяше срещу своя бивш отбор Наполи, а Рафа Бенитес се върна на „Джузепе Меаца” за първи път след раздялата с Интер през декември 2010 година. Изненадващо Бенитес остави Марек Хамшик на пейката.

Дербито беше последна подготовка на Наполи преди финала за Копа Италия срещу Фиорентина на 3 май (следващата събота).

Пепе Рейна се разтегна максимално да избие силен удар на Ернанес отдалеч, а Ковачич добре се обърна между двама защитници, но пак Рейна изби с пръсти покрай гредата в корнер.

Наполи отвърна с хубав пас на Дрис Мертенс към Хосе Кайехон, но испанецът на намери целта от воле. Кайехон още веднъж се озова на добра позиция, но вместо да бие, избра да подава за Игуаин успоредно на голлинията и защитата се справи.

Паласио падна пред наказателното поле при намеса на Бритос, домакините искаха директен червен картон, но реферът Рицоли прецени, че той не е бил последен в защита и му показа само жълт картон.

Игуаин вече виждаше как бележи отблизо в началото на втората част, но Нагатомо успя да изчисти пред голлинията. После Паласио с глава изпревари Рейна, но не насочи в празната врата и топката мина встрани.

Игуаин направи голям пропуск, а после дойдоха нови големи шансове за гол. Нагатомо не успя да преодолее Рейна сам срещу него, а пред другата врата Инлер остана сам срещу вратаря Ханданович, който не мръдна, но ударът по земя се отби в дясната греда.

Игуаин искаше да стреля с всичка сила, но Андреоли направи чист шпагат и аржентинският нападател се контузи, като беше изнесен на носилка.

В последните минути двата тима нямаха повече сили и публиката в Милано видя поредно равенство.

Интер има 57 точки на пето място и е на 4 зад четвъртия Фиорентина и 6 пред Парма. Наполи е с 69 на трета позиция.