3. По шампионски: Сити подчини Челси на старта (ВИДЕО)

По шампионски: Сити подчини Челси на старта (ВИДЕО)

Холанд и Ковачич развалиха дебюта на Мареска на "Стамфорд Бридж"

Манчестър Сити започна с победа 2:0 като гост на Челси новия сезон в английската Висша лига.

Ерлинг Холанд (18) откри преди почивката, а след нея бившият футболист на домакините Матео Ковачич (84) развали окончателно дебюта на новия им треньор Енцо Мареска.

Така норвежкият голаджия „гражданите“ ознаменува своя мач №100 с попадение №91 и им помогна да стартират успешно защитата на титлата си, а и да влязат в серия от 10 шампионатни срещи с Челси без загуба.

Холанд показа класата си в 18-та минута, след като получи подаване от Бернардо Силва, справи се с двама съперници преди хладнокръвно да изпрати топката в мрежата за 1:0.

Домакините се опитаха да се настанят по-трайно в половината на Манчестър Сити, но опитите им за отбелязване на попадение не бяха успешни. Половин час след началото Енцо Фернандес беше съборен в наказателното поле, като "сините" имаха претенции за дузпа, но главният арбитър не посочи бялата точка.

Отговорът на гостите не закъсня. В 37-та минута Джереми Доку отправи силен прехвърлящ удар, но вратарят на Челси Роберт Санчес показа добър рефлекс и изби.

В заключителната фаза на първото полувреме домакините успяха да изравнят чрез Никълъс Джаксън, но радостта им  беше кратка, защото ВАР отмени гола заради засада.

През втората част "гражданите" засилиха пресата си. В 65-та минута Ерлинг Холанд създаде хаос в противниковата отбрана, след като овладя на гърди и стреля от въздуха, а при добавката Рико Люис реализира, но голът му беше отменен заради нарушение в атака. Националът на Белгия Кевин де Бройне също беше близо до това да запише името си при голмайсторите, но неговият удар в 73-та минута от ръба на наказателното поле премина над вратата.

Хърватинът Матео Ковачич донесе успеха на селекцията на Пеп Гуардиола в 84-та минута, след като тръгна на рейд от средата на терена, като преодоля няколко футболисти на Челси и отбеляза победното попадение срещу бившия си отбор.