3. Победната серия на Роберто Манчини приключи

Победната серия на Роберто Манчини приключи

"Гражданите" загубиха с 0:2 от Евертън като гост, Марто Петров игра само през първото полувреме

Серията на Роберто Манчини от 4-и последователни победи начело на Манчестър Сити приключи. Днес „гражданите” загубиха при гостуването си на Евертън в Ливърпул с 0:2.

Мартин Петров и неговите съотборници изиграха много слаб мач на „Гудисън Парк” и закономерно записаха поражение. Българинът започна титуляр мача, но бе заменен от италианския специалист на почивката. Намиращият се в страхотна форма Карлос Тевес пък нито веднъж не затрудни стража на „карамелите” Тим Хауърд.

След 22-ия кръг Сити заемат 5-ата позиция във временното подреждане с 38 точки. Евертън на Дейвид Мойс  вече са в първата половина на таблицата след лошия старт на кампанията – 10-о място с 26.

Сити започна по-силно срещата. В 8-ата минута обаче Санта Крус получи контузия и Манчини бе принуден да го замени, като на терена се появи Робиньо. Марто Петров отправи хубав диагонален изстрел към Хауърд, но американският страж изби топката. Робиньо пък от въздуха не нацели добре коженото кълбо, което прелетя високо над вратата на домакините.

„Карамелите” се окопитиха и след средата на първата част тотално доминираха на терена. Саха и Билялетдинов бяха близо до гола, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Гивън след ударите им. Стигна се обаче до 36-ата минута, когато Сабалета извърши ненужно нарушение срещу Саха на границата на наказателното поле и Евертън стигна до изпълнение на пряк свободен удар.

Зад топката застана Пиенаар, прехвърли стената на гостите и топката влетя в мрежата на „гражданите”. Халфът не е в Ангола за участие в турнира за Купата на Африка, тъй като неговата родина - домакинът на Мондиал 2010 ЮАР, не се класира за надпреварата.

В 45-ата минута сантиметри разделиха Белами от изравнително попадение. В даденото от съдията Андре Маринър продължение на първата част Ричардс задържа с ръка Саха в наказателното поле и реферът отсъди доста спорна дузпа в полза на Евертън. Именно френският нападател застана зад топката и не сгреши – 2:0 за „карамелите”.

На почивката Манчини замени Мартин Петров като пусна в игра Бенджани. Играта на Сити обаче не вървеше. Гостите не можеха по никакъв начин да затруднят Хауърд и защитата пред него. От своя страна тимът на Дейвид Мойс действаше предпазливо, без излишни рискове.

В 62-ата минута нервите на Манчини не издържаха и италианският специалист замени трагичния Робиньо, който се появи на терена в 10-ата минута.

Евертън бе много близо до трети гол в 78-ата минута, когато Фелайни стреля с глава, Гивън обаче се намеси прекрасно, а в последствие топката срещна и страничната греда. Три минути по-късно Кейхил също стреля с глава, но този път горната греда спаси отбора от Манчестър.

До края на мача резултатът остана непроменен. Евертън победи Сити с 2:0. „Гражданите” вече мислят за първата си среща от ½-финалната фаза на „Карлинг Къп” срещу градския съперник Манчестър Юнайтед. Двубоят е във вторник на стадион „Сити ъф Манчестър”.

Евертън – Манчестър Сити 2:0
(1:0) Пиенаар 36’
(2:0) Саха 45’+3 (дузпа)

Евертън: Хауърд; Невил, Хейтинга, Дистен (70’ Коулман), Бейнс; Донован (90’ Бакстър), Фелайни, Пиенаар, Билялетдинов, Кейхил; Саха (85’ Воан);

Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Ричардс, Компани, Гаридо; М. ПЕТРОВ (46’ Бенджани), Де Йонг, Бари, Белами; Тевес, Санта Крус (9’ Робиньо/62’ Райт-Филипс);

Жълти картони: няма;
Стадион: „Гудисън Парк”, Ливърпул, 37 378 зрители;
Съдия: Андре Маринър;

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)