3. Пол Погба се завърна с гол при 1:1 срещу Каляри (ВИДЕО)

Пол Погба се завърна с гол при 1:1 срещу Каляри (ВИДЕО)

Алегри пусна изцяло експериментален състав преди реванша с Реал Мадрид и стигна само до 1:1 у дома срещу Каляри

Пол Погба се завърна с гол след дълго лечение на контузия, но новият стар шампион на Италия Ювентус стигна само до 1:1 при домакинството на Каляри в 35-ия кръг на Серия А.

Мислите на Масимилиано Алегри бяха насочени изцяло към реванша срещу Реал Мадрид в Шампионска лига в сряда и той даде почивка на куп титуляри – Буфон, Киелини, Бонучи, Лихщайнер, Евра, Пирло, Тевес и Мората. От титулярите започна единствено Маркизио, който първи беше заменен в 59-ата минута, а Погба направи голямото си завръщане след два месеца лечение на контузия.

Именно Погба бе основният мотор на този толкова променен състав на Ювентус. В 3-ата минута французинът спечели пряк свободен удар и стреля силно и ниско покрай гредата. Погба сякаш тестваше собствените си способности и опита серия далечни изстрели, както и извеждащ пас за Матри.

Маркизио направи достатъчно да попречи на Диего Фариас да вкара, а Бардзали не позволи на Дуйе Чоп да излезе на чиста позиция с добър шпагат.

Падоин и Ромуло от волета шутираха в обсега на вратаря, Кингсли Коман също би встрани.

В самия край на първата част Погба ознаменува завръщането си с късметлийски гол. Той овладя вляво, финтира към центъра и стреля с десния крак, получи се рикошет в Лука Чепители, който заблуди вратаря Бъркич за 1:0.

Втората част започна с пропуск на Чоп, при чийто удар Падоин се намеси експертно. Капитанът Росентинти засече с глава в аут от отлична позиция след пряк свободен удар.

Алегри извади набързо Маркизио и Погба и това съвсем уби ритъма в играта на Ювентус, който се върна пред собствената врата и бе наказан 5 минути преди края.

Тогава капитанът Лука Росентини засече отново с глава центриране от пряк свободен удар, топката срещна гредата зад Сторари и се върна точно на крака на Росентини, който на празна врата нямаше как да сбърка – 1:1.

Ювентус е лидер и шампион с 80 точки на върха, докато Каляри остана в изпадащите с 28 точки на 18-а позиция и е на 5 зад спасителното 17-о място, където сега е Аталанта.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман