Претендент за "Гол на сезона" прати Челси в Европа

"Сините" спасиха сезона с квота за европейските клубни турнири

Челси завърши сезона с домакинска победа с 2:1 срещу Борнемут на „Стамфорд Бридж“. По този начин „сините“ си гарантираха шестото място във Висшата лига и участие в европейските клубни турнири. В зависимост от развоя на финала за ФА Къп ще стане ясно дали играчите на Маурисио Почетино ще участват в Лига Европа или Лигата на конференциите. При успех на Манчестър Сити – Челси ще бъде в Лига Европа, а при триумф на Манчестър Юнайтед – лондончани ще са в Лигата на конференциите.

Челси поведе в резултата в 17-ата минута. Николас Джаксън пусна извеждащ пас за Рахийм Стърлинг зад гърба на отбраната на Борнемут. Нето излезе и успя да изпревари Стърлинг, но в момента, в който помисли, че контролира случващото се бе притиснат от Конър Галахър и изчисти топката, но право в краката на Мойсес Кайседо, който вкара гол от центъра на терена, пращайки топката в празната врата.

В 45-ата минута Таверние стреля, но ударът му бе блокиран от Трево Чалоба, а след това последва удар на Джъстин Клуйверт, но в аут.

В добавеното време на първата част Таверние стреля от границата на наказателното поле на Челси, но право в ръцете на Джордже Петрович.

Челси удвои своята преднина в 48-ата минута. Коул Палмър и Рахийм Стърлинг направиха двойно подаване. След това Стърлинг преодоля Аарънс, а след това прокара топката между краката на Нето и тя влезе във вратата му.

Борнемут много бързо върна интригата в мача. В 49-ата минута Керкез центрира в наказателното поле на Челси, където Енес Юнал се възползва от грешка на Марк Кукурея и стреля, Беноа Бадиашил не успя да избие топката и тя влезе във вратата на Петрович.