3. Раниери стартира с успех начело на Интер (видео)

Раниери стартира с успех начело на Интер (видео)

Грандът от Милано спечели с 3:1 на гости на Болоня

Отборът на Интер постигна първи успех в италианската Серия „А” след победа с 3:1 като гост на Болоня. Дебютът на Клаудио Раниуери начело на „нерадзурите” оказа чудотворен ефект върху играта на тима и днес Интер бе познатият гранд, който феновете са свикнали да гледат.

Раниери замени през седмицата Джанпиеро Гасперини на кормилото на тима от Милано и промени доста неща за малкото си дни в клуба. Днес бившият наставник на Рома и Ювентус бе заложил на 4-4-2 с Пацини и Форлан в атака и това даде резултат.

Мачът na "Ренато Дал'Ара" започна с поредица от нарушения в опасна близост до двете врати, но Форлан не можа да намери вратата на Болоня от фаул. Все пак Интер откри малко преди почивката чрез Джамапаоло Пацини.

В 36-ата минута Форлан намери чудесно Камбиасо, който само чукна към Пацини и италианският национал с мощен шут преодоля Жиле въпреки намесата на стража на домакините – 0:1.

Интер се дръпна малко назад да пази гола аванс и това изигра лоша шега на Раниеро. В 66-ата минута Алесандро Диаманти бе най-съобразителен след един сблъсък между Валтер Самуел и Портанова, пое топката и подобно на Пацини разстреля Жулио Сезар за 1:1.

Клаудио Раниери реагира на този гол с промяна в атака. Форлан отстъпи място на Диего Милито и това спечели мача за Интер. В 80-ата минута Пацини пусна хитро към Милито, който бе спънат в наказателното поле от Мурлео. Бранителят бе изгонен, а Милито наниза дузпата в горния ляв ъгъл за 2:1 за гостите.

3 минути преди края Лусио сложи точка на спора. Бразилският защитник се извиси и засече центриране от фаул за 3:1 и донесе първа победа на Интер в Серия „А” през новия сезон.

Tака Интер вече е с 4 точки от 4 мача и се изкачи до средата на таблицата. Болоня остава с едва една точка и е на 19-та позиция.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)