Райо надви с 2:0 Алмерия в откриващия мач на Ла Лига (ВИДЕО)

Испанскот първенство започна с успех за Валекано

Сезон 2023/24 в Ла Лига започна с победа на Райо Валекано с 2:0 над Алмерия като гост. Логично, столичани оглавяват временното класиране с актив от три точки, докато андалусийци заемат последната позиция.

В 18-ата минута Едгар Гонсалес фаулира грубо Ранди Нтека в наказателното поле и Райо получи правото да изпълни дузпа. Зад топката в 20-ата минута застана Иси Паласон, който неспасяемо с удар в десния ъгъл се разписа за 0:1.

Алмерия имаше възможност да стигне до изравнително попадение в 24-ата минута. Лукас Робертоне си освободи пространство за удар от дистанция и пробва късмета си, но Столе Димитриевски отрази изстрела в долния ляв ъгъл.

В 27-ата минута Серхио Акиеме нескопосано отигра топката в наказателното поле и я удари с ръка, което доведе до втора дузпа за Райо Валекано. Този път зад топката застана Ранди Нтека, който шутира в левия ъгъл и вкара – 0:2.

Половин час игра след началото на срещата Идрису Баба получи центриране от корнер, засече с глава и нанесе силен удар, но над вратата. Три минути след това се стигна до нов шанс за Алмерия, но Димитриевски спря Луис Хавиер Суарес.

През втората част натискът на домакините се засили и те стигнаха до няколко интересни атаки, но без да създадат сериозно голово положение. Алмерия имаше и претенции за дузпа в 69-ата минута, но те не бяха уважени и така Райо се докопа до трите точки.

В следващия кръг Алмерия отново ще бъде домакин на столичен тим, но не на кого да е, а на устремилия се към титлата Реал Мадрид, който през миналата кампания остана само със среброто. Райо Валекано пък остава в Андалусия за визита на Гранада.