3. Родри: Нужна ни е почивка и ще играем по-добре

Родри: Нужна ни е почивка и ще играем по-добре

Халфът на Сити призна, че футболистите са изморени от натоварения график

Тежката серия от мачове за Манчестър Сити в преследването на втори пореден златен требъл изпива силите дори и на най-младите футболисти на английския клуб. Халфът Родри, който няма загуба на клубно или национално ниво в последните си 66 двубоя, сам призна, че той и неговите съотборници са уморени и ще играят по-добре, ако получат почивка.

Вчера Манчестър Сити направи равенство 3:3 с Реал Мадрид в трилър от четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол, а програмата ще продължи да бъде натоварена до края. Английските първенци отново се борят за титла, купа и трофей в най-престижния клубен турнир.

"Всеки от нас може да играе далеч по-добре, включително и аз. Това обаче няма да стане без почивка, честно казано. Наистина ми е нужна такава", заяви футболистът на Манчестър Сити след мача на "Бернабеу".

Почивката, специално при Родри, може да дойде още този уикенд в мача срещу Лутън Таун за английското първенство, където Сити изостава с точка от Арсенал и Ливърпул в свирепата надпревара за титлата. Реваншът срещу Реал Мадрид е само четири дни по-късно, като Сити най-вероятно ще играе по два мача на седмица до края на сезона.

Сити е загубил само три мача в първенството - срещу Уулвърхемптън, Арсенал и Астън Вила, като и при трите поражения Родри е отсъствал с наказания. Отборът отстъпи и на Нюкасъл в третия кръг за Купата на Лигата, но и тогава Родри не игра.

Испанецът почива за последно в последния мач срещу Лутън през февруари за Купата на ФА.

"Ще видим как ще се справим със ситуацията, но тя е такава, каквато е. Почивка обаче със сигурност е нещо, за което си правим планове, да", каза още Родри, цитиран от агенция АП.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)