3. Сампдория обърна Интер насред Милано (ВИДЕО)

Сампдория обърна Интер насред Милано (ВИДЕО)

„Нерадзурите” загубиха с гол от засада и късно попадение от дузпа

Сампдория надви изненадващо като гост Интер с 2:1 в последен мач от XXX кръг на Серия "А" и сведе до минимум шансовете на "нерадзурите" за място челната тройка и право на участие в Шампионската лига догодина.

Домакините имаха първите две добри възможности за гол, а после гостите улучиха два пъти гредите, но междувременно Интер поведе в 35-ата минута.

Тогава Додо изби в корнер центриране на Кристиан Ансалди, а след неговото изпълнение топката достигна до Данило Д'Амброзио и той откри след рикошет.

Пет минути след началото на втората час Патрик Шик възстанови равенството след добавка, при която се намираше в положение на засада. Тя обаче бе подмината от реферите.

После всеки от отборите пропиля възможности за гол, а в 72-ата минута Мауро Икарди не успя да се разпише дори на празна врата.

Пет минути преди края "мореплавателите" спечелиха дузпа за игра с ръка на Марсело Брозович, благодарение на която Фабио Куалярела донесе победата за гостите.

След загубата Интер остава на шесто място с 55 точки, на 9 от третия Наполи, докато Сампдория е на девета позиция с 44 в своя актив.