3. Сент Етиен изпадна с дузпи и скандал от елита на Франция (ВИДЕО)

Сент Етиен изпадна с дузпи и скандал от елита на Франция (ВИДЕО)

Оксер ще играе в Лига 1, грозни сцени белязаха баража

След 23-годишно постоянно присъствие във френския футболен елит Сент Етиен изпадна.

Оскер победи с дузпи „зелените“ във финалния плейоф за участие в Лига 1 догодина.

Двата баража приключиха при равенство 1:1, както и играните днес продължения на стадион „Жофроа Гишар“.

При последвалите 11-метрови удари обаче гостите бяха безпогрешни и спечелиха с 5:4, след което се стигна до грозни сцени.

Феновете на домакините нахлуха на терена в луда ярост и започнаха да обстрелват с факли и димки служебни лица, както и всички, изпречили се на пътя им, което със сигурност ще доведе до сериозни санкции за Сент Етиен.

10-кратните шампиони на Франция се озоваха в ролята на догонващи в резултата малко след началото на второто полувреме, когато Хамза Саки успя да се разпише от трудна позиция.

Той засече центриране на Матиас Аутре и даде аванс на жирондинците в 51-ата минута, но в 76-ата „зелените“ изравниха. Махди Камара вкара с глава след корнер, изпълнен от Енцо Кривели.

Така се стигна до продължения, в които Сент Етиен имаше шансове да направи обрата пълен, но не се възползва, а при последвалите дузпи Оксер не сгреши нито веднъж и така се завърна в елита на Франция.

Рияд Будебуз пропусна първия 11-метров удар, а Реми Дюгимон, Жубал, Гаетан Перен, Гаетан Шарбоние и капитанът Бирама Туре върнаха Оксер в Лига 1 с точни изстрели.

След попадението на Туре десетки фенове на Сент Етиен нахлуха на терена и замеряха всичко, включително собствените си играчи, с факли и димки.

Така "зелените" ще играят в Лига 2 за първи път от 1999 година насам като със сигурност голяма част от мачовете им ще са без публика заради днешните ексцесии на стадиона.