Севиля крачи напред за Купата на Краля след 3:1 над Хетафе

Серхио Рамос даде тон за успеха на севилци

Севиля се наложи над Хетафе с 3:1 като гост на „Колизеума“ в мач от фазата на осминафиналите за Купата на Краля. Серхио Рамос даде аванс на андалусийци в 8-ата минута, а до края на полувремето Хетафе стигна до равенството чрез Хайме Мата. През второто полувреме Севиля вкара още два гола, които бяха дело на Исаак Ромеро.

Двубоят започна с натиск от страна на Севиля, който даде резултата в 8-ата минута. След центриране от корнер от страна на Сусо, Серхио Рамос изпревари стража на гостите Давид Сория и прати топката в мрежата с глава.

В 23-ата минута обаче Хетафе стигна до изравнителното попадение, след като Хайме Мата бе изведен зад гърба на отбраната на Севиля, а опитният нападател хладнокръвно прехвърли Алберто Флорес.

Севиля успя отново да поведе на старта на второто полувреме. В 48-ата минута Лукас Окампос проби отдясно и центрира топката на втора греда, където Исаак Ромеро засече топката с глава в мрежата.

Само 7 минути по-късно Ромеро съумя да се разпише за втори път във вратата на мадридчани, след като Окампос изведе Джибрил Соу, който продължи за младия нападател на Севиля, който порази целта от близко разстояние.