3. Шахтьор тресна Динамо (Киев) с 1:0 в украинското дерби

Шахтьор тресна Динамо (Киев) с 1:0 в украинското дерби

Шахтьор (Донецк) победи Динамо (Киев) с 1:0 в голямото украинско дерби. Това стана в мач от 15-тия кръг на украинското първенство. Домакините бяха по-активният тим и заслужено стигнаха до победата, а единственото попадение отбеляза бразилецът Вилям в 35-ата минута. През втората част на срещата силите бяха значително изравнени, но до още попадение не се стигна. След тази среща Динамо продължава да бъде лидер в класирането с 37 точки, а Шахтьор се изкачи на четвърта позиция с 25 точки.