3. ШЕСТ ОТ ШЕСТ: Севиля разплака Интер и отново покори Лига Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШЕСТ ОТ ШЕСТ: Севиля разплака Интер и отново покори Лига Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Андалусийци останаха безгрешни във финалите на турнира след луд мач с обрат и 5 гола в Кьолн

Севиля отново властва в Лига Европа!

Испанският тим спечели за рекорден шести път турнира, след като победи Интер с 3:2 в страхотен финал, игран в германския град Кьолн.

„Нерадзурите“ поведоха още в началото от дузпа, но после Люк де Йонг реализира два бързи гола с глава и макар Диего Годин да изравни още преди почивката, след нея виновникът за наказателния удар Диего Карлос донесе успеха на андалусийци и ги остави без грешка във финал на надпреварата.

Освен това, Севиля ликува след серия от 21 срещи без поражение във всички надпревари, отстранявайки на полуфинала друг от сочените за фаворити – Манчестър Юнайтед.

Финалът започна вихрено и двата отбора си размениха по един гол още в началните минути.

В третата Интер получи дузпа, след като Диего Карлос първо задържа, а после и фаулира в наказателното поле Ромелу Лукаку.

Потърпевшият застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата, за да даде преднина на „нерадзурите“ със своя гол №34 в дебютния си сезон.

По този начин белгийският нападател изравни постижението на бразилеца Роналдо, който също реализира толкова в първия си сезон в Милано.

Така италианците поведоха още в петата минута, докато отговорът на Севиля дойде в 12-ата. Тогава капитанът Хесус Навас центрира отдясно, а Люк де Йонг засече с летящ плонж и изравни резултата – 1:1.

В 16-ата минута Интер поиска втора дузпа заради игра с ръка в пеналта на Диего Карлос. Реферът обаче даде знак играта да продължи, дори и след разглеждането на ситуацията с ВАР, което вбеси треньора Антонио Конте, който получи жълт картон от рефера.

Впоследствие сблъсъците на терена зачестиха, но попаденията не спряха! В 33-ата минута отново Де Йонг засече с глава в наказателното поле центриране на Евер Банега от статично положение и направи обрата пълен – 2:1.

Само три минути по-късно обаче Интер показа, че може същото – Марсело Брозович центрира, а опитният Диего Годин вкара с глава и възстанови статуквото в 36-ата минута – 2:2!

При този резултат дойде и почивката, а след нея Галярдини имаше шанс да даде отново аванс на Интер, но ударът му бе блокиран.

В 65-ата минута Лукаку също можеше да го стори, защото беше изведен сам срещу вратаря, но последният излезе и скъси ъгъла, след което блесна с инстинктивно спасяване.

Не след дълго Лукас Окампос от Севиля получи контузия и най-резултатният футболист на тима през сезона бе заменен принудително в 70-ата минута.

Само четири по-късно неговият съотборник Диого Карлос направи една страхотна задна ножица, след което Лукаку опита да отклони топката, но тя спря в мрежата и андалусийци отново поведоха – 3:2.

Антонио Конте отговори с тройна смяна, пускайки на терена офанзивни футболисти.

Един от тях – Алексис Санчес, насочи топката към вратата в 81-ата минута, но тя бе спряна на самата голлиния от защитника Конде.

Интер имаше още една възможност в даденото от рефера 6-минутно продължение на срещата, ала не се възползва и в крайна сметка трябваше да се примири с болезнената загуба във финала.

СЕВИЛЯ - ИНТЕР 3:2

0:1 Ромелу Лукаку 5, дузпа
1:1 Люк де Йонг 12
2:1 Люк де Йонг 33
2:2 Диего Годин 36
3:2 Диего Карлос 74

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕВИЛЯ: 13. Ясин Буну, 16. Хесус Навас, 12. Жул Кунде, 20. Диего Карлос, 23. Серхио Регилон, 24. Жоан Жордан, 25. Фернандо, 10. Банега, 5. Окампос, 41. Сусо, 19. Люк де Йонг;

ИНТЕР: 1. Ханданович, 95. Бастони, 6. Де Врай, 2. Диего Годин, 15. Ашли Йънг, 5. Галярдини, 77. Брозович, 33. Д`Амброзио, 23. Барела, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Ромелу Лукаку;