3. ШОУ В МИЛАНО: Милан обърна Селтик в голов екшън и се класира напред в Лига Европа (ВИДЕО)

"Росонерите" губеха с 0:2, но стигнаха до пълен обрат за 4:2

Милан стигна до пълен обрат и победи Селтик с 4:2 в мач от група H в Лига Европа. „Росонерите“ изоставаха с 0:2 до 24-ата минута, когато Чалханолу даде тон на обрата. Освен турчина точни за италианския гранд бяха и Саму Кастийехо, Йенс Хауге и Брахим Диас. За Селтик се разписаха Том Рогич и Едуард.

С успеха Милан събра 10 точки на второто място в класирането. Лидер в групата е Лил, който победи Спарта Прага с 2:1 и събра актив от 11 точки. Мартин Минчев бе извън групата на чехите за двубоя. Италианците и французите си осигуриха място в следващата фаза, след като няма как някой измежду Спарта и Селтик да ги измести. Чехите имат шест точки, а шотландците 1.

В последния двубой от груповата фаза Милан гостува на Спарта, а Лил на Селтик.

Гостите откриха още в 7-ата минута. Донарума върна към Крунич, от който Том Рогич отне и матира Донарума.

Пет минути по-късно Милан вече изостваше с 0:2, след като Едуард копна топката над Донарума и я изпрати във вратата му за втори път в мача.

В 24-ата минута „росонерите“ се върнаха в двубоя. С прекрасно изпълнение на пряк свободен удар Хакан Чалханоолу намали изоставането на италианците. Две минути по-късно Анте Ребич върна с пета към Саму Кастийехо, който възстанови равенството на „Сан Сиро“.

Пет минути след началото на второто полувреме с диагонален изстрел Йенс Хауге за първи път даде преднина на Милан в мача.

В 82-ата минута италианският гранд стигна и до четвърти гол. Хауге се справи с няколко играчи на Селтик и пусна към Брахим Диас, който с хубав прехвърлящ удар вкара за 4:2.