3. Сити дръпна с пет точки пред Юнайтед след пета поредна победа (видео)

Сити дръпна с пет точки пред Юнайтед след пета поредна победа (видео)

Момчетата на Роберто Манчини победиха Блекбърн у дома с 3:0

Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити записа пета поредна победа, след като се наложи с класическото 3:0 над Блекбърн в домакински мач от 26-ия кръг на Премиършип.

„Гражданите” бяха абсолютни господари на терена през всички 90 минути и не оставиха съмнение в това кой е по-добрият отбор на „Етихад”.

Мениджърът на „небесносините” Роберто Манчини заложи в предни позиции на Серхио Агуеро и Марио Балотели, а дуото му се отблагодари с попадения.

Първото от тях бе дело на италианеца, който в 30-ата минута засече технично прострелно центриране на Александър Коларов отляво и така откри резултата.

До края на първото полувреме не се стигна до нови попадения, въпреки че „гражданите” имаха множество ситуации за гол.

С основна заслуга за това бе стражът на гостите Пол Робинсън, който бе на висота и на няколко пъти предотврати сигурни попадения.

След паузата обаче именно той сгреши при един корнер на Давид Силва, а Серхио Агуеро се възползва и в 52-ата минута удвои аванса на Манчестър Сити.

Класическият резултат бе оформен от резервата Един Джеко, който влезе в игра на мястото на Балотели в 79-ата минута и точно 81 секунди по-късно ликуваше след образцова контраатака на „гражданите”.

Така те взеха аванс от 5 точки на върха в класирането пред преследвача Манчестър Юнайтед, който утре гостува на новака Норич. Блекбърн пък остана в зоната на изпадащите с 21 пункта от 26 изиграни мача.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион