3. Сити изхвърли "вълците" от Премиършип и вече е на 3 точки зад шампиона (видео)

Сити изхвърли "вълците" от Премиършип и вече е на 3 точки зад шампиона (видео)

Агуеро и Насри вкараха головете за "гражданите" при успеха с 2:0 на "Молиню"

Отборът на Манчестър Сити постигна изключително ценна победа в борбата си за титлата, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Уулвърхептън. Срещата се игра на стадион "Молиню" и бе от програмата на 35-ия кръг на английската Висша лига.

Поражението официално прати "вълците" във втория ешелон на английския футбол - Чемпиъншип. Попаденията за "гражданите" бяха дело на Серхио Агуеро и Самир Насри.

Двубоят започна с по един неточен удар на Тевес и Басонг, а гостите бързо успяха да наложат стила си на игра и да притиснат съперника си в половината му. "Вълците" разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят Харт, а в 12-ата минута можеха да се разпишат, но стражът на Сити спаси удара на Дейвис.

Последваха пропуски на Тевес, Насри и Бари преди да се стигне до 27-ата минута, когато Клиши проби добре по десния фланг и центрира зад гърба на отбраната на Уулвс, където Агуеро овладя и преодоля Де Врийс за 1:0.

След гола темпото на игра спадна и до края на полувремето се запомни единствено неуспешен удар на Тевес.

Втората част също стартира по-добре за "гражданите", които обаче отново изтърваха няколко добри възможности чрез Тевес и Насри. Джарвис и Флетчър пък изпуснаха добри ситуации за "вълците".

Така дойде 74-ата минута, когато Карлос Тевес намери бързо Клиши след един фаул, кълбото стигна до Насри, който го прати в долния десен ъгъл на Де Врийс за 2:0.

Този гол тотално обезкуражи "вълците", които можеха да загубят с по-голяма разлика, но Лескът, Джонсън и Яя Туре не успяха да се разпишат.

След успеха Сити се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 80 точки, на 3 зад шампиона Манчестър Юнайтед. Уулвърхемптън пък изпадна от елита, след като е на дъното с едва 23 точки, на 11 зад 17-ия Уигън.