3. Сити капарира Шампионска лига след успех над Уест Бромич (ВИДЕО)

Сити капарира Шампионска лига след успех над Уест Бромич (ВИДЕО)

"Гражданите" се изкачиха на трето място при победа с 3:1 на "Етихад"

Манчестър Сити измести Ливърпул от третото място във временното класиране в Премиършип след лесна победа с 3:1 над гостуващия Уест Бромич. До края на шампионата остава един кръг, а Сити са на трета позиция със 75 точки. Ливърпул е четвърти със 73, а Арсенал остава извън топ 4 със 72. Борбата между трите тима е за третото и четвърто място в класирането (Челси стана шампион предсрочно и има 90 точки в актива си, а вторият Тотнъм също е недостижим с 80), които дават право на участие в Шампионска лига. Единственият вариант тимът на Пеп Гуардиола да пропусне най-престижния клубен турнир догодина е да загуби гостуването си на Уотфорд в последния мач, а Арсенал да спечели домакинството на Евертън, но „топчиите” ще имат за задача и да отбележат повече попадения, тъй като изостават с головата си разлика спрямо Сити.

„Гражданите” доминираха в двубоя и след два бързи гола в средата на първото полувреме зарадваха феновете на „Етихад”. Де Бройне в 27-ата минута проби през отбраната на „дроздовете” и асистира на Габриел Жезус, който на празна врата откри резултата.

Две по-късно ролите се размениха. Жезус бе на линията на наказателното поле, но нямаше възможност да шутира и почти паднал на земята върна към Де Бройне, а белгиецът прати неспасяемо в мрежата с далечен удар.

След почивката Яя Туре направи резултата класически, като комбинира на двойно с Агуеро и завърши с точен удар в 57-ата.

Пабло Сабалета изигра последния си мач на „Етихад”, като в 62-ата замени Давид Силва, а в края на двубоя бе обявен за играч на мача за Сити от диктора на стадиона, което бе посрещнато с аплодисменти от феновете

В края на двубоя Уест Бромич стигна до почетно попадение, което бе реализирано от Робсън-Кану в 87-ата минута.