3. Сити мина на ходом през Оксфорд за място на полуфиналите в Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

По същото време Лестър надви Евертън с дузпи в сблъсък с марка "Висша лига"

Носителят на Купата на Лигата Манчестър Сити победи без особени трудности с 3:1 Оксфорд като гост в мач от 1/4-финалите на надпреварата.

Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола пусна доста от футболистите, които не намират много игрово време през сезона, включително Клаудио Браво, Кансело, Анджелино, Зинченко, Фоудън и Марез.

Сити започна мача доста активно, но така и не стигаше до гола. Така се стигна до откриването на резултата в 22-та минута, когато Кансело отбеляза красиво попадение. Фоудън изведе набралия скорост десен бек на "гражданите", който стреля от малък ъгъл, но рикошет прати топката в мрежата.

Малко след гола Марез можеше да удвои, но ударът му облиза мрежата от външната страна.

За изненада на всички, след по-малко от 60 секунди след почивката Оксфорд изравни. Мати Тейлър получи топката след бързо изпълнение на фаул и с левия крак прати удара си перфектно в мрежата на гостите.

Само 4 минути по-късно обаче Сити отговори. Перфектно центриране на Анджелино в спорната зона между вратаря и защитниците свари Оксфорд неподготвени и Стърлинг подложи крак, за да прати топката в мрежата.

В 70-та отново Стърлинг и по идентичен начин оформи крайното 3:1.

По същото време на "Гудисън Парк" Евертън загуби след 2:2 и изпълнения на дузпи от Лестър в 1/4-финал с марка "Висша лига". "Лисиците" изпуснаха комфортен аванс от два гола и се наложи да си печелят мача с рулетката на наказателните удари.

В 26-та минута Мадисън откри за гостите, след като получи подаване в наказателното поле и веднага отправи точен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на "карамелите". Само три минути по-късно те получиха и втори гол.

Джейми Варди продължи топката на първа греда след корнер и Джони Еванс само добави във вратата от метър.

След почивката Евертън заигра по-добре и 20 минути преди края Дейвис върна надеждите им, след като засече центриране на Ричарлисон за 1:2. Натискът на "карамелите" продължи и в 92-та минута те се добраха до равенството, след като Лейтън Бейнс отбеляза невероятен гол от над 25 метра, пращайки топката точно в сглобката на вратата.

Така се стигна директно до изпълнение на дузпи, където първите удари бяха кошмарни. Мадисън пропусна за Лестър, а следващите две дузпи за Евертън също не намериха вратата. След първия си пропуск пък Лестър бяха безгрешни, както и Евертън в следващите две изпълнения. Така петата дузпа на Лестър се оказа решаваща, като зад топката застана Джейми Варди, който не сбърка и прати отбора си на полуфиналите.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)