3. Сити остава на шест точки от Челси след обрат срещу „черните котки” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серхио Агуеро добави още два гола на сметката си

Манчестър Сити продължава преследването на лидера в класирането Челси и остава на шест точки зад лидера, след като спечели гостуването си на Съндърланд с 4:1. Серхио Агуеро отбеляза два гола за „гражданите”, а по един добавиха Стеван Йоветич и Пабло Сабалета.

Домакините поведоха с изключително щастлив гол Конър Уикъм получи пас зад отбраната на Сити, Сабалета се хвърли на шпагат, за да изчисти топката, но тя рикошира в крака на Уикъм и влетя в мрежата на Джо Харт. Така, с доза късмет, Уикъм отново се разписа във вратата на „гражданите”, след като в последния мач между двата тима и двата гола за равенството 2:2 на „Етихад” бяха негови.

По-малко от две минути по-късно Серхио Агуеро върна „гражданите” в мача. Аржентинецът сам проби през центъра на отбраната на „черните котки” и със страхотен шут не остави шансове на Пантилимон.

„Гражданите” обърнаха резултата още преди почивката. В 39-ата минута Яя Туре намери Агуеро пред наказателното поле, той отклони за Йоветич, който мушна топката между краката на Пантилимон.

По-малко от 10 минути след почивката Сити отбеляза и трети гол. Насри пусна тънък пас за включилия се Пабло Сабалета. Аржентинският бек хладнокръвно прехвърли стража на гостите и направи резултата класически.

Крайното 4:1 оформи отново Серхио Агуеро в 73-тата минута. Аржентинският нападател се възползва от перфектното центриране на Джеймс Милнър и така отбеляза 19-ия си гол през сезона във всички състезания.

"Гражданите" остават на втората позиция с 30 точки, на шест зад лидера Челси. Съндърланд е 14-и с 14 точки.