3. Сити писа четворка на бившия си треньор насред „Крейвън Котидж” (видео)

Сити писа четворка на бившия си треньор насред „Крейвън Котидж” (видео)

Карлос Тевес и Пабло Сабалета се развихриха пред погледа на Диего Марадона, „гражданите” отнесоха Фулъм с 4:1 и си върнаха четвъртото място в Премиършип

След като дълго и упорито отказваше да заложи на двама нападатели в атаката на Манчестър Сити, наставникът на „гражданите” Роберто Манчини реши да стори това в мача с водения от неговия предшественик Марк Хюз тим на Фулъм, от 14-ия кръг на Висшата лига, в резултат на което домакините от Лондон бяха разбити с 4:1.

Италианският специалист даде шанс на бразилския нападател Жо да запише своя първи старт във Висшата лига след повече от две години, разчитайки на него да партнира на капитана Карлос Тевес в предни позиции.

Пред погледа на бившия аржентински селекционер Диего Марадона, който изгледа заедно с дъщеря си двубоя на „Крейвън Котидж”, гостите от Манчестър поведоха в резултата още в шестата минута, когато именно Тевес получи отличен пас от Гарет Бари и прати топката в мрежата на домакините. При ситуацията останаха съмнения за засада на аржентинеца, оказали се основателни след няколко повторения, но така или иначе попадението бе зачетено.

В 22-рата минута сръбският бранител на гостите Александър Коларов имаше възможност да удвои, след като остана очи в очи със стража на домакините Марк Шварцер, но избраният за футболист на годината в Австралия вратар успя да отрази удара.

Точно 10 минути по-късно обаче той бе безпомощен след истински снаряд, изстрелян  от границата на наказателното поле от Пабло Сабалета, които вкара едва второто си попадение с екипа на „гражданите”, а след още три резултатът придоби класическо измерение, благодарение на отлична многоходова атака, завършена от Яя Туре.

След почивката гостите от Манчестър успяха да неутрализират опита за отговор отстрана на домакини и дори да увеличат преднината си. След изпълнение на корнер в 56-ата минута отново Сабалета стреля от далеч, а Тевес сложи крак на пътя на топката, помагайки й да спре в мрежата на Шварцер за четвърти път.

Впоследствие темпото на игра спадна, а лондончани успяха да отбележат почетно попадение в 70-ата минута чрез резервата Золтан Гера, който оформи крайното Фулъм – Манчестър Сити 1:4.

След успеха „гражданите” си върнаха четвъртата позиция във временното класиране с актив от 25 точки, изоставайки само на три от лидерите Челси и Манчестър Юнайтед, докато Фулъм остана над чертата на изпадащите, благодарение на по-добрата си голова разлика от отбора на Уигън.

Стартови състави:

Фулъм: Шварцер, Крис Бейрд, Аарън Хюз, Хангеланд, Салсидо, Саймън Дейвис, Мърфи, Етуху (’64 Камара), Дъф (’46 Гера), Клинтън Демпси, Джонсън;

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Коло Туре, Компани, Коларов, Бари (’82 Виера), Яя Туре, Де Йонг, Силва (’89 Милнър), Тевес (’78 Адам Джонсън), Жо;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:2

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1