3. Сити с нова издънка, взе само точка срещу Норич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити с нова издънка, взе само точка срещу Норич (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” завършиха 0:0 при гостуването си на „Керъл Роуд”

Отборът на Манчестър Сити направи нова грешна стъпка по пътя си към титлата във Висшата лига. Тимът на Мануел Пелегрини завърши 0:0 като гост на 15-ия Норич. Това е втори пореден двубой, в който „гражданите” не успяват да отбележат, след като в понеделник загубиха с 0:1 от Челси.

Норич започна доста добре двубоя и в 16-ата минута Редмънд пропусна да отбележи от чиста ситуация. Две минути по-късно гол за „канарчетата” бе отменен поради засада. След центриране от корнер Фер стреля, но Джо Харт спаси удара му. Хуупър посрещна отбитата топка и отбеляза. След кратък момент на радост, нападателят видя вдигнатият флаг на страничния рефер.

Сити отправи първия си удар към вратата на Джон Руди едва в 33-тата минута. Сабалета напредна добре и стреля, но топката профуча далеч от целта. Малко преди края на полувремето „гражданите” можеха да отбележат, но Руди съумя да улови топката сред купа т играчи в наказателното поле.

През втората част интересните положения пред вратата на „канарчетата” почти липсваха. Играчите на Сити се активизираха в края на двубоя, но така и не успяха да отбележат.

Минута преди края Норич пропусна най-чистото си положение. На три пъти топката бе изпратена в наказателното поле на „гражданите”, като накрая Антъни Пилкинктън стреля, но ударът му мина малко над напречната греда.

Борбата за титлата в Англия изглежда едва сега започва. Първите четири отбора са събрани в рамките на само шест точки. След равенството Манчестър Сити вече е трети в подреждането във Висшата лига с актив от 54 точки, на две от новия лидер Челси. За Норич това е изключително важна точка в борбата за изпадане, като „канарчетата” вече имат 25.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи